10 Adet Farklı Ev Boyama Fikirleri

1946
anagörsel

Herkes evinin farklı görünmesini kendisini mutlu etmesini ister. Bu nedenle ilginç örneklere ve uygulamalara yönelir. Biz de bu anlamda size 10 adet farklı ev boyama fikirleri sunmaya karar verdik. İşte burada farklı olan ve ilginç olan uygulamalara değinmek, farklı modelleri size sunmaya gayret ettik. Evinizi güzelleştirmeye bu içerikten başlayabilirsiniz.

10. Sedef Boya Denemeleri

 

Sedef boya, desenli boya gibi uygulamalar evinizi harika hale getirebilir. Bizim tavsiyemiz bu doğrultuda kesinlikle ahşap mobilyalarınız ile kombin yapmanız yönünde olacaktır. Ahşabın sedef ile uyumu bizce sizler için de güzel olacaktır.

9. İtalyan Boya Uygulamaları

 

İtalyan boya oldukça önemli bir çalışma alanıdır. Sıva ve alçıpan ile çalışan bu sistem evinize farklı bir hava katmak için idealdir. Özellikle deri ev eşyaları olan evlerde bu tür uygulamalar son derece önemli bir hal almaktadır.

8. Farklı Renkleri Güzel Bir Şekilde Kombinleyin

 

Evinizi tek düze bir şekilde tek renk kullanarak boya badana yaptırmak doğru bir işlem olmayabilir. Ev boyama fikirleri konusundan bahsederken farklı renkleri güzel bir şekilde kombinlemenin avantajlarından söz etmek de son derece doğru olabilir. Özellikle birbirine uyumlu renklerin neticesinde size sunulan imkanları değerlendirmelisiniz. Sarı ile turuncu, mavi ile kum beji rengi ev boyama için önemli çalışmalar arasında yer almaktadır.

7. Tavan Boyası Düz Renk Olmayabilir

Bu durum ev sahipleri tarafından çok sık ters düşülen önemli yanlışlardan biridir. Tavan boyası hemen beyaza bürünür ve evimiz o şekilde biçimlendir. Gerçekte ise tavan boyası düz renk olmayabilir. Sizin yaratıcılığına kalmış olarak evinizin tavanını renklendirebilirsiniz.

6. Kapıların Boyası Önemli

 

Kapı boyama işlemlerinin düzgün bir şekilde yapılması boya badana faaliyetlerini tamamlar. Kapı boyama ev boyama fikirleri içerisinde size ilham verecek önemli alanlardan biridir.

5. Ev Eşyalarına Göre Renk Seçimi

 

Doğru renk seçimini yapmak evinizi farklılaştırabilir. Sıradan renklerin yanında evinizdeki eşyalara uyumlu renkleri seçebilir, bu renklerin uyumunu takip ederek duvarlarınızı boyatabilirsiniz.

4. Tablolar İle Duvarlarınızı Süsleyin

Duvarlarınıza sanat katmak evdeki huzurunuzu arttırabilir. Burada dikkat etmeniz gereken doğru tabloları uyumlu bir şekilde duvarlara aktarmaktan geçmektedir.

3. Canlı Renkler Tercih Edin

Canlı olan renkleri tercih etmek sizi ve evinizi hareketlendirebilir. Renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisi düşünüldüğünde canlı renklerin sizin mutluluğunuza da katkı sağlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

2. Sadelik Huzur Kurtarır

Sade davranmak, sade düşünmek, minimalist hareket etmek size huzur katacaktır. Bu nedenle sade anlayışınızı evinizin her yerine yansıtmalısınız.

1. Duvar Kağıtları Farklı Bölümlerde Tercih Edilebilir

Duvarlarınızın farklı bölümlerine uyum sağlayacak şekilde duvar kağıtları uygulayabilir, böylelikle evinize farklı bir tat katabilirsiniz. Ev boyama fiyatları araştırırken bu tür duvar kağıtları fiyatlarını da araştırabilirsiniz.

Ev boyama fikirleri sunmaya gayret ettiğimiz bu yazımızda sizler için farklı ve özgün önerilerde de bulunmaya çalıştık. Umarız sizlere bu bağlamda faydalı olmuşuzdur. Siz de konu ile ilgili merak ettiklerinizi bize bu içeriğimizden dilediğiniz an rahatlıkla aktarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Daire Boyama Fiyatları

7 YORUMLAR

    • Görüşleriniz için teşekkür ederiz. Biz de ev boyama fikirleri yazımızı hazırlarken genel fikirlerin dışına çıkarak yol gösterme amacı taşıdık. Bu nedenle görüşünüzü değerli buluyoruz. Teşekkürler.

  1. Canlı renklerin daha çok gençlere hitap ettiğini düşünmekte idim. Ancak buradaki önerilerden ve birkaç örneğinizden sonra diğer yönde düşünmeye başladım diyebilirim.

CEVAP VER