2018 Yılına Özel Ev Boyama Trendleri

2822

Evinizin duvarlarında kullandığınız boya seçimi; gerek renk tonları gerek mobilyalarla uyumu gerekse de bulunduğu mekana kattığı enerji açısından önemli bir konudur. Vaktimizin büyük bir kısmını geçirdiğimiz evlerimizde rahatlığın ve huzurun görünen halidir aslında duvarda kullandığımız boyalar. Hal böyle olunca duvarlarını boyamaya karar verdiğimiz evimiz için en uyumlu olan renkleri tercih etmek isteriz. Evinizi boyamak için nasıl bir renk tercihi yapacağınızdan emin değilseniz gelin birlikte bu yılın en trend 10 boya modellerinden bahsedelim.

evboyamabanner

10 Farklı Ev Boyama Trendi

Affinity: Kahverengi, fuşya ve mavinin bir araya gelerek oluşturduğu uyumu ortaya çıkaran Affinity tarzı boya badana ile evinizde çok daha rahat ve konforlu bir alan oluşturabilirsiniz. Üstelik bu trend içerisinde yer alan renkler hemen her mobilya ile kolaylıkla uyum sağlayabilir.

2018evboyamatrendi

  • Connectivity: Teknoloji severlere hitap edecek son derece modern bir boya modeli olan Connectivity ile evinizde kendi küçük dijital dünyanızı yaratabilirsiniz. Mavi, sarı, turuncu ve yeşil renk tonlarını içerisinde barındıran bu modeli ahşap sandalye ve mobilyalarla kombinlediğinizde ortaya oldukça çarpıcı ve canlı bir görüntü çıkacaktır.

2018evboyamatrendi1

  • Sincerity: Yeşil, kahverengi, gri ve pembe gibi renkleri içinde barındıran Sincerity model, adeta minimal yaşam tarzını benimsemiş olanlara özgü bir boya bodana modeli gibidir. Sadeliğin ve modern bir sakinliğin evinize hakim olmasını istiyorsanız, mobilyalarınızla kolaylıkla uyum sağlayabilecek bu boya modeline muhakkak göz atmalısınız.

2018evboyamatrendi2

  • Lacivert: Az önce sıraladığımız boya badana modellerinde birden fazla renk mevcuttu. Gelin biraz da tek renk modasından bahsedelim. Lacivert, ev boyama fikrine sahip olanların aklına gelmeyen bir renk olsada doğru kullanımıyla sizleri büyüleyen örnekler sunabilir. Beyaz ve benzeri açık renk mobilyalarla birlikte kullanıldığı takdirde laciverte bürünmüş duvarlar, odanızı son derece modern ve konforlu bir mekana dönüştürme gücüne sahip.

2018evboyamatrendi3

  • Kırmızı: Aşkın ve sevginin rengi olarak nitelendirilen kırmızıyı odanızın duvarlarında bir hayal edin! Açık renk mobilyalarla dekore edilmiş bir oda; duvarları kırmızı renge boyandığında çok daha enerjik ve canlı bir görünüme kavuşacaktır.

2018evboyamatrendi4

  • Beyaz: Huzurun, saflığın ve sadeliğin rengi olan beyaz boya ile odanızı çok daha konforlu bir hale getirmeniz mümkün. Evlerin duvarlarında çok sık tercih edilen bir renk olan beyaz; her türlü mobilya rengiyle de rahatlıkla uyum sağlayacaktır.

2018evboyamatrendi5

  • Sade Beyaz Minimalist: Beyaz boyadan ne farkı var ki dediğinizi duyar gibiyim. Fakat sade beyaz minimalist modelde duvarlarınız beyazın en saf renk tonuna brünür. Bunun yanı sıra odadaki bütün eşyaların mümkün olduğunca beyaz olmasına ve ışıklandırmanın bol olmasına dikkat edilir.

2018evboyamatrendi6

  • Pastel Renkler: Özellikle de oturma odalarında sıklıkla kullanılan pastel renkler, bulunduğu alana pozitif bir enerji yayar. İnsan psikolojisi üzerinde hem rahatlatıcı hem de sakinleştirici bir etkisi vardır.

2018evboyamatrendi7

  • Limon Yeşili: Doğanın ve doğallığın rengi olan yeşil bulunduğu mekanı hem daha geniş hem de daha ferah gösterir. Özellikle de limon yeşilinde bu etki daha yoğun hissedilir. Mobilyalara uyum sağlamak konusunda biraz zorluk yaşanılsa da Limon yeşili bulunduğu odaya aynı zamanda daha enerjik bir görünüm katar.

yesilevboyasi

  • Denim: Kotların vazgeçilmezi olan denim, etkisini şimdi de duvar boyalarına taşıyor. Hayatımızın vazgeçilmez renklerinden biri olan mavinin en güzel hali ile boyanmış bir odanın ne kadar iç açıcı ve huzur verici olacağını bir hayal edin! Yılın rengi olarak seçilen Denimi evinizin bir odasında muhakkak kullanmanızı tavsiye ederiz.

mavievboyasirengi

Siz de önerileriniz ve sormak istedikleriniz için bizim ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; En Güzel Ev Boyaları

6 YORUMLAR

CEVAP VER