4 Adımda İstanbul Boya Badana Ustaları

509

Günümüz metropol hayatının yoğun akışına hızır gibi yetişen İstanbul boya badana ustaları oluyor.

İnsanlar artık dışarıda bir yerlere gitmektense evlerinde vakit geçirmeyi seviyor çünkü metropollerin yoğun trafik ve hayat kalabalığının getirisinden kaçmak istiyorlar.Dışarı çıkamayan evde de aynı duvara bakmak istemeyen insanlar için İstanbul boya badana ustaları da evlerine önem vermeyi seven insanlar için evleri güzelleştiriyor. Bir örnek ile açıklamak gerekirse, bir Cuma akşamı işten çıktınız ve yoğun bir trafiğe girdiniz, evinize gitmek istiyorsunuz. Eve geldiğinizde evinizde güzel bir vakit geçirmek istemdeniz çok normal ama eviniz istediğiniz güzellikte değil. Evinizi güzelleştirmek için yapacağınız ev boyama değişimi ilk olarak boya badana süreci ile başlamalıdır. Daha sonra ise dekorasyon kısmına geçebilirsiniz. Bu sizin evinizin güzelliği için daha sağlıklı olacaktır.

istanbulboyabadanaustalari1

Burada dikkat etmeniz gereken iyi İstanbul boya badana ustalarını nasıl bulacağınız ve nasıl bir süreçten geçeceğinizdir.

1.Güvenilir Ustaları Nereden Bulacağım?

İstanbul gibi çok göç olan bir şehirde maalesef güvenilir ustalar bulmak çok zordur ama bu noktada hatayı nerede bulduğunuza bakmak gerekir. Eğer siz sokakta gördüğünüz ilanları arıyorsanız, hatayı burada yapıyorsunuz demektir. Sizin ihtiyacınız olan güçlü referanslardır. Sizin ve evinizin güvenliği açısından bir şirket ile anlaşmalı ustalar sizi güvence altına alır. Bu noktada da interneti iyi kullanmanız gerekir. İnternette de çok fazla güvenilir olmayan siteler vardır. Sizin yapmanız gereken bu firmaları detaylıca araştırmak ve aramaktır.Eğer bu da size yardımcı olmadıysa kullanıcı yorularına göz atabilirsiniz

boya badana2

2.İşini Özenli Yapan Ustaları Nereden Bulacağım?

Belirttiğimiz üzere internette ustaların bağlı olduğu firmaları bulmanız sizin faydanıza olacaktır. Bu firmalara bağlı olan ustalar işlerini de iyi yapmaktadır. Rastgele internet dışından bulduğunuz ustalar evinizde gerekli özeni göstermeyebilir. İşini severek yapan boya badana ustaları ile çalıştığınız takdirde sizleri daha güzel evler bekliyor olacaktır. İşini seven ustalar da sizin evinizi kendi eviymiş gibi boyayacağından dolayı ortaya mükemmel güzellikler çıkıyor olacaktır.

istanbulboyabadanaustalari3

3.Usta İle İletişimim Nasıl Olmalı?

Ustalar ile iletişimde mümkün olduğunca kafanızda istediğiniz görüntüyü detaylıca anlatmanız gerekmektedir. Detaylı anlatmadığınız takdirde ustanın sizi yanlış anlaması normal bir durumdur ama ustanın da sizden yapacağı işlemler için teyit alması gerekmektedir. Usta

“Usta beni yanlış anladı evimi istediğim gibi yapamadı” diyorsanız da buradaki sorun iletişim dilinden kaynaklanmaktadır ama bu sorunlar da sokaktan bulduğunuz ilanlardan kaynaklanır.

boya badana1

4.Boya Badana Ustasından Renk Önerileri Alabilir Miyim?

Ustalardan boya badana süreci için ev boyama fikirleri almanızdan daha doğal bir şey yok. Kafanızda belirlediğiniz renkleri belirlediğinizde ustaya “ Sizce bu doğru seçim olur mu?” gibi sorular sorabilirsiniz.

Mesela evinizin odası küçük ve siz renkli bir duvar boyası kullanmak istiyorsanız, firmalar ile anlaştığınız ustalarla kesinlikle fikir alışverişinde olmalısınız çünkü renkli duvar boyaları son derece kritiktir. Renk seçimleri iyi yapıldığında, ortaya son derece mükemmel sonuçlar çıkacaktır. Ayrıca hangi boya türünü kullanacağınız da son derece önemlidir. Dekoratif boya mı yoksa su bazlı silikon boya mı kullanacağınızın seçimini iyi belirlemeniz gerekmektedir.

istanbulboyabadanaustalari4

Dekoratif boyalar için iş başlamadan önce ustalar ile sürekli iletişimde olmalısınız. Dekoratif boyanın kullanımı son derece risklidir ama ortaya da harika evler çıkaran bu boya türleridir.

Özellikle küçük odalı evlerde öneri alışverişinde olmanız son derece önemlidir. Küçük ve karanlık odalarda mutlaka açık renkler kullanmanız gerektiğini unutmayın.

evboyamabanner

Sonuç olarak ev boyama süreci son derece zevkli bir iştir ama değindiğimiz üzere işini seven, güvenilir ve temiz boyacılar bulmak önemlidir. Siz de firmamız ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Güzel evlerinizin olması dileğiyle.

 

1 YORUM

CEVAP VER