Boya Badana Fiyatları Nasıl Belirlenir ve En Uygunu Nasıl Seçilir?

712
boyabadanafiyatlariyazi

Evinizi veya işyerinizi boyatma zamanının geldiğini düşünüyorsunuz ve bunun için interneti açıp boya badana fiyatlarını araştırmaya başladınız. Düşünülmesi gereken başlıca etmenlerden biri bu işin maliyetinin belli fiyat aralıkları arasında değiştiğidir. Boya badana fiyatları belirlenmesi son derece önemli bir işlem grubudur. Burada boya badana faaliyetleri yürütülürken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Önemli bir işlem olan boya badana için dikkat ve titizlik ön planda tutulmalıdır. Eğer işin ciddiye alınması gerekiyorsa bu işlem kesinlikle gerçekleşmelidir. Ciddi bir şekilde yapılan, büyük bir titizlik ile gerçekleştirilen çalışmalar bu bağlamda son derece büyük öneme sahiptir. Ev sahiplerinin mutluluğu böyle çalışmalar neticesinde tam olarak gerçekleşmektedir. Bu sebeple yapılan her uygulama büyük bir titizlik ile incelendikten sonra gerçek haline dönüşmelidir. Bu dönüşüm kesin ve net çizgileri ile daha önceden planlanmış ve programlanmış olmalıdır. Bir kağıda dökülmeli, hangi malzemenin hangi metrekare içerisine kullanılacağı hesaplanmalıdır.

boyabadanafiyatlari

Boya Badana Fiyatlarında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Öncelikle ana etmenlerden bahsedecek olursak seçtiğimiz boyanın cinsine, işi yapacak kişinin tecrübesine, işin bitmesi gereken süre gibi unsurlara bağlı olarak fiyatlandırma hemen hemen belirlenmektedir. Ev boyama fiyatları ve boya badana fiyatları belirlenirken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlardan ilki duvarların durumudur. Duvarların durumu ev boyama fiyatları belirlenmelidir. Her bir fiyat belirlenme işlemi sırasında keşif yapılması zorunludur. Keşif sırasında uzmanlar yapıyı inceleyerek en doğru öğe nasıl bulunur, bu öğeler nasıl gerçekleştirilir, nasıl uygulaması yapılır belirlemesi keşif sırasında yapılır. Bunun için anlaştığınız yerden uzman kişiler gelir,daireyi belli başlı kriterler açısından inceler ve sağlıklı bir fiyatlandırma analizi çıkarılır. Boya badana fiyatları belirlemesinde bu yapılan keşfin büyük önemi vardır.

Boya Badana Fiyatları

Boya badana fiyatlarının genel olarak belirlenmesi yapılırken keşif istenir. Keşfe gidildikten sonra fiyat belirlenir. Fiyat kapsamındaki çalışmalar için duvarların yapısı, hangi marka boya ile boyanacağı ve ne çeşit bir boya badana türü kullanılacağı son derece önemlidir. Örneğin, italyan boya, sedef boya, saten boya tamamen birbirinden farklı neticelere sahip boya badana çeşitleridir. Her biri için farklı bir emek ve farklı bir fiyat politikası gerekebilir.

Fiyat Teklif Tablosu Eşyasız Evler Eşyalı Ev Dekoratif Boya (Eşyasız Evler) Evin Uzaklığı
1+1 (50-80 m2) 700-1.000 TL 1.120-1.360 TL  1.900-2.250 TL  –
2+1 (80-110 m2) 1.000-1.350 TL 1.360-1.650 TL 2.150-2.550 TL  –
3+1 (110-140 m2) 1.300-1.650 TL 1.450-1.800 TL 2.450-2.860 TL  –

En Doğru Boya Badana Fiyatı Nasıl Bulunur?

Ev sahiplerinin en çok istediği şeylerden biri hiç kuşkusuz doğru fiyatı bulmaktır. Bu fiyatları tam olarak bulmak ve evi uygun fiyata boyatmak için araştırma süreci son derece değerlidir. Biz de bu içeriğimizde size doğru fiyatı nasıl anlarsınız kısaca ifade etmeye çalışacağız. Bu süreçte size boyacı ustası ve ev boyama noktalarında bildiklerimizi paylaşmaya çalışacağız.

Peki En Uygun Olan Hep En Doğru Mudur?

Bu en uygun kelimesinin size ne anlam ifade ettiğine göre değişir. Boyatma işlemi için internette araştırma yaparken anahtar kelimelerimizi “en uygun boya badana,uygun fiyata badana yaptırma” vb. sözcük öbekleriyle aratırız. Ama bunun yanında göz ardı etmememiz gereken şeylerden biri de buradaki konunun yaşam alanımızı güzelleştirmeye çalıştığımızdır. Ve de pişman olmamak için kolaya kaçmamak ve iyi bir araştırma yapmak evimiz için en uygun olanı bulmamıza yardımcı olacaktır. Ustayı kaliteli bir şekilde seçmek son derece önemlidir. Burada ustanın daha öncesinde başarmış olduğu işlere yönelmek ve bu işler ile birlikte ustayı değerlendirmek doğru nokta olacaktır. Ustalar ile kuracağınız iletişim ve yakınlık sizi mutlu edecek etmenler arasında yer alabilmektedir.

boyabadanafiyatlari1

Boya markasının seçimi ve beraberinde getirdiği etmenler ev sahibini yakından ilgilendirir. Ev sahibi markayı evine ne kadar uygun bir şekilde seçerse başarılı olma potansiyeli de o derece artacaktır. Duvarların uzun ömürlü olması sağlıklı durması ve rengi doğru yansıtması, boya markası seçiminin sağladığı faydalardan biridir.

Ev Sahibi Nasıl Hayal Kurmalı?

Ev sahibi evinizi güzelleştirmek için hayal gücünü kullanarak öncelikle evini kağıt üzerine çizebilmelidir. Hangi mobilyayı nerede nasıl kullanacağına bu ölçüde karar verecek olan ev sahibi bu öğeler ile birlikte boya badana sürecini birleştirmelidir. Boya badana için doğru renk seçimi yapabilenler bu hayali doğru kuranlardır. Tüm öğeleri göz önünde bulundurarak haberleşebilmek için bu süreçler son derece önemlidir. Duvarların durumunu ve mobilyaların durumunu düşünmek renk seçimi ve boya badana uygulaması tercihlerinde başrolde yer almaktadır.

boyabadanafiyatlari2

Dekorasyon Desteği Almak

Ev boyama, boya badana gibi çalışmaları yaptırmadan önce kesinlikle dekorasyon desteği alınmalıdır. Beğendiğimiz rastgele bir rengi seçmeden önce dekorasyon aklına sahip kişilerden öneriler almak ve bunlarla ilgili görüşmeler yapmak vizyonumuzu genişletecektir. Evimiz hakkında tarafsız bir görüş bazen bizler için hayat kurtarıcı olabilir. Bu bazen bir iç mimar bazen de tüm dekorasyon sürecini yönetebilen bir usta olabilir. Bu usta ile iletişim kurabilmek ve derdimizi anlatabilmek de kesinlikle ev sahibi olarak sizlere düşmektedir.

Çevreyi ve Örnekleri İncelemek

Vizyonumuzu ve bakış açımızı genişletmek için etrafta olan biteni incelemek çok önemli bir nokta taşımaktadır. Özellikle komşularımızın evlerinin nasıl boyandığı, boya badana işlerini nasıl yaptıkları bize pencere açabilir. Çevreyi doğru şekilde incelemek kendi evimiz için bize hem renk hem de boya badana için iyi fikirleri verecektir. Burada internet üzerinden başarılı boya badana örnekleri incelemesi yapmak da önemli bir nokta olabilmektedir.

evboyamabanner

Bizim evinizi boyatmak isteyenlere en önemli tavsiyemiz ise güvenilir ve sizi anlayan bir marka ile çalışmanız olacaktır. Sizin evinizi sizin kadar düşünen bir boya badana firması ile çalışmanız hayallerinizdeki yere sahip olmanızı kolaylaştıracaktır. Bunun için araştırmalar yapmalı, size güven verecek firmalar ile çalışmalısınız. Burada Ev Boyama gibi kaliteli kuruluşların yanında size hem öneri verebilecek hem de sizi anlayabilecek firmalara yönelmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır.

Bu içeriğimizde size boya badana fiyatları ile alakalı tam bilgi bilgiler vermeye çalıştık. Boya badana sektörü içerisindeki İstanbul ev boyama ustaları hakkında bildiklerimizi aktarmaya gayret ettik. Evinizi güzelleştirmek için önerilerimizi belirtmeye çalıştık. Siz de bu kapsamda evinizi renklendirmek, duvar boyama işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, tecrübeli ustalarımız ile irtibat kurabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER