Buzdolabı Nasıl Taşınır ?

1362
buzdolabinasiltasinir

Buzdolabını zahmetsiz ve kolay taşımak gerekli aletler olmadan ve nasıl yapılacağını bilmeden yapılabilen bir şey değildir. Hatta çağırdığınız taşıma firması işinde uzman değilse yeni evinize taşınırken buzdolabı almak zorunda bile kalabilirsiniz çünkü buzdolabı taşırken tutuş şekline, eğime ve korunmasına dikkat etmek gerekir.

Ayrıca buzdolabının korunmasından çok sizin sağlığınızın korunması önemlidir. Buzdolabını taşımak için gerekli aletiniz vaktiniz ve yardım alacak birileri yok ise buzdolabını  yerinden bile kımıldatmamanızı öneririz zira buzdolabının ağırlığının ortalama 90-100 kilo olduğunu unutmayın.

Taşımaya Nasıl Başlamalıyız ?

Taşımadan önce güvenlik ve kullanım kılavuzunu okuyun böylece güvenlik ipuçlarına ve uyarılara uyarak olası sorunları önlemiş olacaksınız.

Buzdolabını sürekli dik tutmaya çalışın ve kesinlikle yan taşımayın bu soğutma tüplerine zarar verebilir.

Buzdolabının birgün öncesinden elektiriğini kesin böylece birkaç saate temizlemek için hazır hale gelecektir. Temizledikten sonra rafları ve taşırken düşebilecek şeyleri içinden çıkartın ve bir arada durması için paketleyin.

Buzdolabının kapaklarının taşınırken açılıp zarara yol açmaması için kapakları halat ,ip veya koli bandı ile sararak sabitleyin.

tasimaarabasiTaşıma arabasını buzdolabının yan tarafına yaklaştırdıktan sonra biri yardımı ile buzdolabını eğerek, arabanın buzdolabının altına girmesini sağlayın.

tasimaarabasi2Yükleyeceğiniz araca gelene kadar birinin yardımı ile neredeyse dik olacak şekilde taşımaya çalışın.

nasıltasinir

Taşıma Sonrası Buzdolabını Ne zaman Çalıştırmalıyız ?

Yeni alına buzdolabını ve taşıma sonrası buzdolabını yerleştirdikten sonra 2-3 saat içine taşıyabilirsiniz. Bu süreyi beklemenizin sebebi sıvının kompresör içine geri akması içindir. Bu soğutma mekanizması için önemlidir.

Başkalarından yardım almayı unutmayın.

Buzdolabını taşımak ev taşımasındaki en büyük sorunlardan birisidir gerekli yardım ile çok kolaya indirgeyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Mutfak Dekorasyon Modelleri

CEVAP VER