En Güzel Ev Boyaları

6415
anaresim

Güzellik kavramı her ne kadar kişiden kişiye değişiyor olsa da her göze her zevke hitap eden dergilerde ya da sosyal medyada gördüğümüz zaman “Ah benim evimin, ofisimin duvarları da keşke böyle olsa” dedirten, gördüğünüz zaman aşık olduğunuz, “Şu duvarın önünde bir Instagram pozu vereyim” dediğiniz duvarlar mutlaka vardır. Güzel duvarları sosyal medyada, dizilerde kısacası hayatın her alanında görebilirsiniz. Dizilerde o güzel ev dekorasyonlarını tamamlayan da en güzel ev boyalarıdır. Dekoratif duvar boyaları ise en rağbet gören boya çeşitlerindendir. Peki neden sizin duvarlarınız böyle olmasın?

Doğru boya renkleri ve doğru boya ustası ile bu mümkün ve öyle gözünüzde büyüttüğünüz günler haftalar ya da aylarınızı alan bir işlem değil. Siz yeter ki sizi yansıtacak o mükemmel boyanızı seçin. İçeriye adım atar atmaz evinizde değil de dünyanın en güzel yerinde hissi veren en güzel ev boyalarını sizin için belirledik. Ev boyama konusunda ve ev boyama fiyatları dahilinde siz de araştırmalarımıza destek verebilirsiniz.

Salon Duvarları Ne Renk Olmalı?

Salon rengini belirleyen en önemli unsurlar salondaki mobilyaların rengi, salondaki ışık, salonun hangi yöne baktığı, tavan yüksek mi alçak mı gibi unsurlardır. Eğer salonunuz kuzeye bakıyorsa sarı tonlarını, güneye bakıyor ise daha sıcak ton olan turuncu tonlarını seçebilirsiniz. Eğer salonumda ferahlık ve rahatlık istiyorum diyorsanız yeşil ve açık deniz mavisi tonlarını tercih etmelisiniz. Burada dikkat edilmedi gereken diğer bir husus ise, salonunuzda hangi tarzı uygulamak istediğinizdir. Tasarıma karar verip ondan sonra duvar renginde değişikliğe gitmenizi öneriyoruz. Duvarların rengi mobilyalarda kullanılan rengin önüne geçip onu bastırmamalıdır.

Odaların Duvarları Ne Renk Olmalı?

Bütün odalar aynı renk mi olmalı yoksa farklı renk mi olmalı bu tamamen sizin beğeninize kalmıştır. Odanız küçük ve az ışık alıyorsa açık ve pastel renkleri duvar rengi olarak seçmelisiniz. Odanız büyük ise orta tonlardaki renkleri seçerek kombinleyebilirsiniz ama burada önemli olan eşyalarınızın da nasıl bir çizgide olduğudur. Eğer çok renkli eşyalarınız var ise odanızda da daha sakin bir renk öneriyoruz. Eşyalarınız belli bir dinginlikte ise istediğiniz duvar boyasını çok karışık olmamak koşuluyla kullandığınız takdirde odanızın havası değişecektir.

Yatak Odası Ne Renk Olmalı?

Yatak odanızın rahatlatıcı ve huzur verici olması için mor ve lila gibi pastel tonları kullanabilirsiniz. Mor renk aynı zamanda zengin göstermesi için kullanılan bir renktir. Pek çok ev dekorasyon dergilerinde kullanılan bir renktir. Yatak odası rengini belirleyen en önemli unsur ise yatağınızın örtüsü ve yastıklarınızın örtüsüdür. Duvarlarınızı yatak örtünüz ve yastıklarınızın bir iki ton açığı ya da koyusu olan renklere boyayabilirsiniz. Bu önerimizi uyguladığınız takdirde verimli sonucu alacaksınız.

Yatak odalarımız evimizde sıkça zaman geçirdiğimiz yerlerdir. Güne zinde başlamak için odanızın tasarımı çok önemlidir. Sizi motive edici ve rahatlatıcı renklere sahip olması önemlidir. Renk konusunda özgürsünüz ama hep dediğimiz gibi renk kombinasyonları çok önemli. Yatak odanızın beyaz olmasını isteyenlerdenseniz, odanızda eşyalarınız ve perdeleriniz ile renklendirme yapabilirsiniz.

Çocuk Odası Duvarları Ne Renk Olmalı?

Kızlar için pembe, erkekler için mavi demeyen bir kişiyseniz, huzur verici tonlar olan pastel renklerini seçmelisiniz. Ya da daha eğlenceli hale getirmek için masallardaki yerlerin rengini duvarlara yansıtabilirsiniz. Bu durum çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

Çocuğunuz duvar rengini kendi seçmeli ama siz de onu yönlendirebilirsiniz. Çocuğunuza önereceğiniz renk seçenekleri olursa bunların arasından kendi seçebilir. Silinebilir boya kullanmaya özen gösterin. Çocuğunuz duvarlara resimler çizecektir. Size bir kaç öneri gösterelim.

Mutfak Duvarları Ne Renk Olmalı?

Mutfakta turuncu, kırmızı gibi renkleri kullanabilirsiniz. Bu renkler mutfağınızı enerjik hale getirir. Turuncu ve kırmızı gibi renkler açlığı çağrıştırdığından bu renkleri kullanabilirsiniz.

Avrupa’da kadın erkek ayrımı yapılmaksızın herkes mutfağı eşit derecelerde kullanır. Bu yüzden mutfaktaki renk seçimi herkesin zevkine göre değişebilir. Beyaz rengi herkesin kolaylık ile kullanabileceği bir renktir. Mutfaklarda çok fazla eşya olduğundan karışıklık yaratmaması açısından beyaz renk genelde tercih sebebi olabilir.

Küçük bir mutfağınız var ise kesinlikle beyaz, fildişi gibi açık renkler tercih edilmeli. Aksi takdirde mutfağınızı boğucu hale getirebilirsiniz. Beyaz rengini değişik çiçekler ile dekore edebilirsiniz. Bu mutfağınıza oldukça farklı bir hava katacaktır. Şimdi bir kaç örnek ile devam edelim.

Banyo Duvarları Ne Renk Olmalı?

Banyolar diğer alanlara göre daha küçük olan mekanlardır bunun aksi olan yapılar da vardır. Bunu örneklerimizde görebilirsiniz. Standart banyo tipi için, banyoyu geniş ve ferah gösterecek açık ve pastel renkler kullanılabilir. Beyaz, mavi ya da beyazın pastel tonlarını bakıp seçebilirsiniz. Bir de banyonuzda herhangi bir bitki koymayı dekoratif amaç için kullanabilirsiniz. Banyonuzdaki atmosfer tamamıyla değişecektir.

İnsanlar genelde banyolarına gereken önemi çok az gösterirler ama banyo sizin rahatlama odanız gibidir ve orayı istediğiniz tarzda şık bir dekorasyon ile güçlendirebilirsiniz. Unutmayın banyonuzdaki tasarımınızı da güzel kılacak olan duvar boyasıdır.

Bu içeriğimizde size en güzel ev boyalarını harika dekorasyonlar ile paylaşma gayretinde bulunduk. Siz de beğendiğiniz tasarımları güzel kılacak olan duvar boyalarınız için bizim ile iletişim bölümümüzden bizi arayabilirsiniz. Güzel evler sizinle olsun..

İlginizi çekebilir; 2018 Yılına Özel Ev Boyama Trendleri 

3 YORUMLAR

CEVAP VER