En İlginç 10 Ev Boya Renkleri ve İsimleri

8436
ilgincevboyarenkleriveisimleri

İstanbul halkının ağzında da sıklıkla duyduğunuz bir cümle vardır. “ İşten çıksam da eve gitsem” Bu lafa, hemen hemen çoğu toplu taşımada denk gelmişinizdir. Havaların da soğumasıyla insanlar kendilerini evlere kapatmaya başladı. Malumunuz araba trafiği ve insan kalabalığından dolayı işten kalan zamanlarda evlerden çıkmaz istemez hale geldik.

Evlerde geçirilen süreler arttıkça da evlerimizi daha çok güzelleştirmek istiyoruz. Gerek ev dekorasyonu, gerek boya badana sektörü gün geçtikçe daha da önemli bir konuma doğru geliyor.

Boya renklerinde doğru kararı vermeniz için evinizin büyüklüğü ve güneş alıp, almaması da çok önemli. Bunların yanında da evinizde nasıl tarz elde etmek istediğiniz de çok önemli. Boya badananıza göre ev dekorasyonunuzu tamamlamanız gerekir. Eğer buna önem vermezseniz evinizde karman çorman bir ambiyans hakim olur.

Size ilham kaynağı olacak en ilginç ev boya renkleri ve isimlerini sizin için derledik. Şimdi bunlara daha yakından bakalım.

1. Deniz Kabuğu Rengi

Deniz kabuğunun en güzel renklerine hakim olmak için minimalist parçalar kullanabilirsiniz. Bu sayede evinizde oldukça ferah ve sıra dışı bir ortam elde edebilirsiniz. Siyah ve renkli mobilyalarınız ile de yaratmak istediğiniz ambiyansa herkes hayran olacak.

2. Şampanya Duvar Rengi

İnsanlar genel olarak evlerini şampanya duvar rengi yaptıkları zaman mobilyalarını farklı renklerde alırlar. Halbu ki aynı renk duvar renginin ve mobilyaların uyumu da başka harika duran bir detaydır.

 3. Siyah Duvar Rengi

Siyah herkes tarafından boğucu bir renk olarak algılanır ama siyah rengine bayılanlar için harika fikirlerimiz var. Ayrıca bu rengi çalışma odalarında kullanmak konsantrasyonu arttır.

4. Avokado Rengi

Avokado rengi yeşilin farklı bir tonudur. Bu rengi günümüzün Türk evlerinde sıklıkla görmekteyiz. Doğanın bir parçası olan bu rengi evinizde kullanmak size farklı bir rahatlama hissi verecektir.

5. Kakao Rengi

Kakao rengi toprak renginin en güzel tonlarındandır. Evinizde de kullanabileceğiniz bitkiler sayesinde doğanın renklerini evinizde barındırmanız çok kolay olacaktır.

6. Kış Mavisi Rengi

Kış mavisi rengi mavinin en havalı renklerinden biridir. Bu renk parlak bir renk olmadığı için gözünüzü de yormaz. Kışın evlerde en çok tercih edilen renkler arasındadır. Gri ve beyaz ile kombinlendiğinde ortaya muhteşem detaylar çıkacaktır.

7.Nötr Gri

Grinin en açık tonu olan nötr gri rengini evlerinizde sıklıkla tercih edebilirsiniz. Şampanya renginin yerine tercih edebileceğiniz çok daha havalı bir renktir.

8. Sarı Renk

Sarı evlerde tercih edilebilecek, eve hareketlilik katan en güzel renklerdendir. Sade mobilya tasarımlarınız var ise sarı rengini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

9. Gün Batımı Turuncu Rengi

Hemen hemen herkes gün batımına aşıktır. Gün batımı uğruna insanlar yollara çıkıp, en güzel manzarayı bulup buralarda fotoğraf çekilmek isterler. İşte bu en güzel rengi evinizde boya badana olarak uygulamak evinize ve size enerji kaynağı olacaktır.

10. Patlıcan Moru

Mor rengi sofistike bir renk olup, evlerde klaslığın göstergelerinden biridir. Evinizde bu rengi kullanmak size farklı bir hissiyat yaratacaktır.

Sizin için evinizde uygulayabileceğiniz en ilginç 11 ev boyama renklerini paylaştık. Siz de bu renkleri evinizde uygulayarak evinizde istediğiniz değişimleri elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; En Güzel Ev Boyaları

6 YORUMLAR

CEVAP VER