Epoksi Boya Nedir ?

474
epoksiboyanedir

Zemin kaplama uygulamaları gün geçtikçe daha çok gelişmekte ve müşterilerinin isteklerine hızlı ve kalıcı çözümler sunan epoksi zemin kaplama firmaları her geçen gün artmaktadır. Bu noktada doğru firmayı bulmak ve doğru epoksi boyayı seçmek oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bunun yanı sıra malzeme araştırmasını detaylı bir şekilde yapmanın da bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle epoksi boya nedir sorusunun cevabını paylaşacağız.

Uzun Yıllar Kullanabileceğiniz Epoksi Boya

Epoksi boya nedir diye sorulduğunda ilk başta gelen cevap dayanıklı ve oldukça uzun süre kullanılabilmesidir. Bundan dolayı genel olarak fabrika ve depolarda kullanılsa da evlerimizde ve ofislerimizde de kullanılabilmektedir. Tüm yüzeylere uygulanabilmesi ile iç ve dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılmasının yanı sıra logo ve istenilen resimlerin zemine de uygulanmasına imkan vermektedir. 3 katmanlı ya da 2 katmanlı olarak da uygulanan epoksi boya renk çeşidi açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

epoksiboyaornekleri4

Esetik Bir Zemin Görünümü Sağlar

Epoksi boya diğer zemin uygulamalarına göre daha esetik bir görünüm sağlayarak ofisinizde ya da evinizde kullanılabilir. Aynı zamanda bir çok alışveriş merkezinde ve mağazalarda epoksi zemin kaplama kullanılarak müşteriler için hoş ve ilgi çekici bir dekorasyon yapılmaktadır. Geniş renk seçeneği ile birlikte firmaların kurumsal imajlarını mağazanın tüm alanlarında göstermesi epoksi boya ile oldukça kolaylaşıyor. Bununla birlikte epoksi zemin kaplama işlemini profesyonel bir ustanın yapması ise en önemli konulardan birisidir. İşlemler öncesinde keşif işleminin yapılması ve yapılması gereken işlemlerin planı yapılması ilk yapılacak işlerdir. Daha sonrasında ustanın yapılan plana sadık kalması bir pürüz çıkmasını engelleyerek ortaya sağlıklı bir epoksi zemin kaplama uygulaması çıkacaktır.

Epoksi Boya Nerelerde Kullanılabilir ?

Epoksi boya ve epoksi zemin kaplama uygulamaları aklınıza gelebilecek her yerde kullanılabilmektedir. Açık alanlarda basketbol sahalarında , spor komplekslerinde oldukça fazla kullanıma sahip epoksi boya aşınmaya karşı yüksek gücü ile açık alanlarda yüksek bir performans sergilemektedir. Aynı zamanda ıslak yüzeylerde de uygulanabilen epoksi boya , otel havularının zeminlerinde , etkileyici bir görünüm sağlamaktadır. Kapalı alanlarda ise , otoparklar, mağazalar, fabrikalar ve evlerde rahatlıkla kullanabilen epoksi boyanın kullanım alanları arasındadır. Epoksi boya kullanımı ile ilgili bir kaç örneği sizler ile paylaşıyoruz. Böylece epoksi boya ve çeşitlerini görerek, daha sağlıklı karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağız.

epoksiboyaornekleri epoksiboyaornekleri3 epoksiboyaornekleri2 epoksiboyaornekleri1

Bu yazımızda sizler ile epoksi boya nedir sorusuna cevap vermeye ve epoksi zemin kaplama örnekleri ile fikir vermeye çalıştık. Aklınızdaki soruları ve epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında daha detaylı bir bilgi almak için bizlere ulaşabilir ve uzman ekibimiz ile görüşebilirsiniz.

CEVAP VER