Ev Boyama Konusunda Boya Badana Ustaları

551
evboyama1

Ev boyama işlemlerini yaparken boya badana ustaları işlerini titizlik ile yapabilmek için ellerinden gelenin en iyisini gerçekleştirmek için yoğun çaba ve enerji sarf etmektedirler. İnsanların daha iyi bir evlerde yaşam sağlamasını isteyen ve bunun için çalışmalarını hızlandıran ustaların varlığı ve bu süreçteki etmenlerin durumu kaliteli boya badana ustalarının olmasını sağlamaktadır. Kaliteli ustaların doğması ile de evlerin güzelleşmesi her geçen gün daha da artıyor.

evboyamaboyabadanaustalari

Boya badana başlı başına dikkat ve özen gerektiren işlerden biridir. Titiz davranmak ve tüm ev boyama sürecini planlamak burada oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ev boyama süreci kapsamında yapılacak tüm çalışmalar için önceden analiz ve keşif yapılması sağlanmalı. Ev sahibi ile birlikte birçok karar da önceden verilmesi gerekir. Burada iyi bir çalışma ortamı yaratılırsa güzel işlerin ortaya çıkacağı hiç kuşkusuz kabul edilmeli. Boya badana çalışmaları da bu yöntemler ve gayretler arasında yer alabilmektedir. Buraya tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Boya Badana İşleri

Boya badana işleri ve çalışmaları titizlik başta olmak üzere birçok özelliği birlikte kullanmayı gerektirir. Bu özelliklerin yanında işini iyi yapabilmek de elbette ki vardır. İşini iyi yapan bu özellikler ile birlikte işini büyüten herkes, aşamaları doğru bir şekilde dizayn eder ve yolculuğuna bu ölçüde devam eder. Boya badana işleri organizasyonu bu sebeple oldukça önemlidir.

evboyamaboyabadanaustalari1

Duvar Temizliği

Boya badana sırasında evinizin duvarının temiz olup olmaması önemli bir faktördür. Eğer duvarınız temiz değil ise yani eskimiş duvar kağıdınız var ise ustalar duvarınızı boya sürülecek kıvama getirmek için spatula ve tel fırça kullanır. Bu aletler sayesinde duvarınızda oluşan kabarcıkları ustalar titizlik ile temizler. Daha sonra duvarınızda gitmeyen pürüzler için de zımparalama işlemi gerçekleştirilir.

evboyamaboyabadanaustalari2

Ayrıca boya badana ustalarının boyaya başlarken etraftaki eşyaları koruma altına alması oldukça önemlidir. Aslında burada görev ev sahibine düşüyor ama ustanın hazırlıklı olması gerekir.

Usta’nın Boya Badana Süreci

Boya badana sırasında her boyanacak yerde boya badana ustaları fırça değişimine oldukça önem veriyor. Duvarlar için ayrı, kapı ve ve doğramalar için ayrı fırça kullanımı doğru bir yoldur. Boyanacak duvarın ilk katını ustalar ince sürer ve bu fırçaları sadece boya için kullanırlar. Yerde oluşan en ufak toz tanesini bile bu fırçalar ile almazlar çünkü küçücük bir toz zerreciği dahi duvarda pütürlük kalmasına yol açar. İyi boya badana ustaları en ince detaylara dahi önem verir. Bilirler ki detayların göz ardı edilmesi boyanacak yerin kötü gözükmesine sebep olur. Yoksa her fırçayı eline alan duvarları boyayabilir ama işin sırrı zaten detaylardadır.

Kaliteli ustalar işini de çabuk bitirirler. Burada planlı organizasyonun tabi ki çok büyük bir önemi var. Bunun dışında boya süresince herhangi bir aksilik ile karşılaşmamak için ustalar fırçalarına gözü gibi bakarlar. Bu sayede bir fırçayı yıllarca da kullanabilirler. Geniş yüzeyleri boyayabilmek için rulolardan yardım alırlar. Rulolar ise duvardaki pürüz durumuna göre değişir.

evboyamaboyabadanaustalari3

Boya Malzemesinin Önemi

Her bir boya malzemesi seçimi burada oldukça mühimdir. Seçimlerin doğru yapılması seçim sırasında yapılacak ve uygulanacak yöntemler büyük bir farklılığı da beraberinde getirir. Bir evi harika hale getiren her ne kadar ustalar olsa da boya malzemeleri de büyük bir kısmını üstüne alır. İyi malzeme seçimi işin de kalitesini aynı ölçüde arttıracaktır.

Boya malzemesinde öncelikle kararlarınızı belirleyip analiz etmeniz beklenir. Evde çocuğunuz varsa dayanıklı ve silinebilir duvar boyası doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca sağlıklı boya olmasına da özen gösterin. Evinizin belli bölümlerinde dekoratif boya da kullanmak isteyebilirsiniz. Burada seçim yaparken önceliklerinizi belirlemeniz gerekir. Dekoratif boyada unutmamanız gereken, iyi seçimler yapmanız. Dekoratif boyada nasıl şeyler kullanmak istediğinize göre mobilya renginiz de önemlidir. Birinden birinin sade olmasına özen gösterin. Aksi takdirde ortaya bir karmaşa çıkabilir.

Duvar Boyasını Nasıl Seçeceğim?

Duvar boyanızı seçerken önceliklerinizi belirlemeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Şimdi ise diğer önemli bir hususa geldik. Boyanızı seçerken odanızın genişliğini ve güneş alıp almamasını hesaba katmanız gerekir. Ustaya da bu konuda danışmanız önemlidir.

Odanız geniş ise tercihe bağlı olarak uyumlu renk kombinasyonları yapabilirsiniz ama eğer karanlık ve küçük bir odaya sahipseniz burada kullanmanız gereken açık renkler olmalı. Renk katmak isterseniz de uzun renkli perdeler ve daha bir kaç kendinizin de yapabileceği dekorasyon ürünleri de işinizi görebilir.

Çocuğunuzun odası için ise, kararı çocuğunuzun vermesi gerekir ama onu yine de yönlendirebilirsiniz. Açık ve pastel tonlar kullanılabilir. Duvarının üzerine yapacağı resimleri astığında, duvardan ziyade resimlerinin göz önünde bulunmasını sağlayın.

evboyamaboyabadanaustalari4

Odanızda eşyalar ile uyumlu renk seçenekleri oluşturmaya gayret gösterin. Dekorasyonunuzu tamamlayacak olan duvar boyanızdır. Beğendiğiniz her dekorasyon örneğinin duvar renklerine bakıp, hayalinizi kendi evinizde uygulayabilirsiniz. Unutmayın, odanızı güzel gösterecek olan renklerin uyumudur. Ev boyama süreci oldukça zorlu ve zahmetli bir süreçtir. Sizin tek başınıza ya da arkadaşlarınızla yapabileceğiniz bir durumun dışındadır. Hayal ettiğiniz evler için işin ehli ustalar ile çalışmayı unutmayın. Sizin tek yapmanız gereken istediğiniz renkleri seçmektir. Daha sonrası için ustalar isteklerinizi yerine getirecektir. Burada iyi bir firma ile çalışmak sizi hem malzeme yönünden hem de işçilik yönünden rahatlatacaktır.

Bu içeriğimizde size ev boyama, boya badana ustaları ve bir kaç ufak tavsiye ve bilgiler vermeye çalıştık. Evlerin harika hale gelmesi, dekorasyon amaçlı yapılacak çalışmaların süreçlerinin işlemesi konusunda elimizden geldiğince size aktarımlarda bulunduk. Ekibimiz ile birlikte sizin evlerinizi güzelleştiriyoruz. Siz de bizimle bu hayale doğru yol alabilirsiniz. Üstte yer alan iletişim numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; En Güzel Ev Boyaları

2 YORUMLAR

  1. evim için hangi rengi seçeceğim konusunda kararsızdım sizin sayesinizde kafamda bir sürü fikir oluştu. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

CEVAP VER