Ev Boyama Ustaları ve Fiyat Bilgileri

605
evboyamaustasi

Herkesin evi çok değerlidir. Başımıza herhangi bir sorun, sıkıntı geldiğinde ilk evimize dönmek isteriz. Bu nedenle evimize verdiğimiz önem de bu ölçüde iyi olmalıdır. Ev boyama ustaları, ev boyama süreci ve fiyat incelenmesi saydığımız nedenlerle birlikte oldukça önemli bir biçime dönüşmektedir. Şimdi süreçleri tek tek inceleyelim.

Bir evin tasarımı, dekorasyonu uzmanlara bırakılması gereken hassas bir konudur. Evde yaşadığınız huzuru sağlayacak olan bu dekorasyondur. Herkesin hayal ettiği bir ev dekorasyonu vardır. Hayal ettiğiniz ev için gerekli çabayı sağlayamıyorsanız da, aklınızda oluşan hayale yakın bir ev tarzına gitmeyi yönelebilirsiniz.

Dekorasyonu tam olarak yapılan evler, içerisinde mutlu insanların da yaşadığı alanlara bu şekilde dönüşebilir. Bunun için ev ahalisinin evin nasıl olması gerektiğine dair en azından bir fikir pıtırcığına sahip olması gerekir. Bu fikir taneciği eviniz ile uğraşacak olan iç mimara yardımcı olacaktır. Sonuçta her ev aynı olmadığı gibi evde yaşayan insanlar da oldukça farklıdır.

Ev Boyama Fiyatları Nasıl Olmalı?

Ev boyama fiyatları şekil itibari ile farklı ve kendine hastır. Her firma kendine has özelliklerle fiyat verme etkinliğinde bulunabilir. Misyon ve firmanın vermiş olduğu hizmet, fiyat politikasında etkili olabilmektedir. Boya badana kalitesi ile fiyat çoğu zaman ise eşleşmeyebilir. Bu çoğu insanın başına gelmiştir. İşte burada ev sahibine büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Kişinin doğru şekilde inceleme yapması bu noktada çok önemli olmaktadır. Araştırdığınız ev boyama fiyatı uygun deyip araştırma sona erdirilmemelidir. Kalitesiz olabileceği ve sonucunun hüsran ile sonuçlanabileceğini unutmayın. Kalite orantılı en uygun fiyatlar ile hayal edilen evleri gerçeğe dönüştürmeniz gerekir.

boyabadanafiyat

Fiyatlar statik olmamakla birlikte ekip olarak size bilgilendirmelerde bulunacağız. Öncelikle her evi eşyasız olarak düşünecek olursa 1+1 evler 700 tl’den başlayan fiyatlar ile boyanmaktadır. Bundan daha düşük olan fiyatların kalitesinden şüphe edebilirsiniz. 2+1 evler 900 tl, 3+1 evler 1.100 tl gibi fiyatlandırmalara tabi olmaktadır. Bu bahsi geçen fiyatlar için Filli boya, Marshall, Polisan, Dyo gibi markaların boyalarının kullanıldığını varsayıyoruz.

Ayrıntılı Fiyat Listesi:

Fiyatlarımız Eşyasız Yerler Eşyalı Yerler Ekstra Uygulamalar
1+1 Ev Boyama 600-900 TL 700-1.000 TL  1.000-1.700 TL
2+1 Ev Boyama 800-1.000 TL 1.100-1.300 TL 1.500-1.900 TL
3+1 Ev Boyama 1.000-1.300 TL 1.300-1.600 TL 1.900-2.600 TL

 

evboyamabanner

Ev Boyama Ustaları Nasıl Seçilmeli?

Eviniz için usta seçimi oldukça önemlidir. Doğru şekilde usta seçebilmenin dışında, ustaların organizasyonunu tam olarak yapabilmek de büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle ev boyama ustalarını iyi şekilde incelemek, hayal edilen şekilde boya badana yapılmasını sağlamak önemlidir. Fiyat ve kalite orantısı usta seçiminde de dikkate alınması gereken noktalardır. Ustanın geçmişi ve referansları ev sahibinin dikkate alması gereken konular arasında yer almalıdır. Ayrıca anlaştığınız ustadan daha öncesinde yapılmış işlerin resimlerini istemek de hakkınız.

Yaşam alanımız olan evimiz için her zaman en iyisini istemelisiniz. En iyi kalite, en iyi dekorasyon ve en iyi hizmet hepsini kendi eviniz için hayal edersiniz. Evinizin güzelliği için de bu sorumluluğu almalısınız. Sorumluluk almanız sizi de mutlu edeceği gibi evinizde yaşayan, çocuklarınızı, dostlarınızı da mutlu edecektir.

boyabadanafiyat1

Beklentilerinizi Anlamalı

Boya ustalarına hayalinizde canlandırdığınız evi detaylı bir şekilde anlatmanız gerekir. Aynı şekilde ustadan bir dönüş beklersiniz ama bazı ustalar uğraşmak istemez. Bunu onların beden dillerinden, sizinle iletişime geçme şeklinden de anlayabilirsiniz. Bu ustalar ile işin devamını bile getirmeyi düşünmemeniz lazım. Aksi takdirde hayalleriniz suya düşebilir. İşin ehli ustaları bu süreçte aramaya devam edin. Unutmayın özenmek istediğiniz evinizde belki de yıllarca oturacaksınız. En iyisini istemek sizin hakkınız.

Boya Süreci

Beklentilerinizi anlayabilen ustayı bulduysanız sıra, evinizin boyanma sürecinde. Boya süresince usta ile sürekli iletişim halinde olmalısınız. Ustadan da fikir almaya da gayret gösterin. Ustanın susup işini yapmasını bekleyebilirsiniz ama burada işler biraz daha farklı ilerliyor. Kesinlikle fikir alışverişi halinde olmanız lazım. Yanlış kararlar sonucunda evinize yakışmayacak renkler seçebilirsiniz. Bu noktada usta size fikir beyan ettiğinde sizin de anlayış ile dinleyip anlamanız gerekir. Siz ustayı dinlerseniz o da işini daha özenli yapacaktır.

boyabadanafiyat2

Boya Sürecinde Temizlik

Boya işlemi süresince ustanın işini titizlik ile yapması gerektiğinden bahsetmiştik. Sıra geldi boya süresince temizlik kısmına. Eşyalarınızı özen ile kaldırmış ya da örtmüş olabilirsiniz ama bir de detay noktalara sıçrayan boyalar vardır ki, gerçekten herkesin sinirini bozar. Burada ustanın boya süresince bile temizlik yapması gerekir. Etrafa sıçrayan boya anında temizlenmelidir. Ustanın gözünden kaçan noktalar olmuşsa sizin de söylemeniz gerekir. Prizlere, lambalara dikkat etmesi gerekir. Gerekirse söküp sonrasında yerine takmalıdır.

boyabadanafiyat3

Yazımızda size ev boyama ustalarının nasıl seçileceğini, ev boyama süreçlerinde sizleri neler beklediğini ve beraberinde ev boyama fiyatları ile alakalı bilgileri aktarmaya çalıştık. Bu bağlamda size sunmaya çalıştığımız birçok bilgiyi umarım sizin için faydalı bir şekilde aktarabilmişizdir. Siz de merak ettiğiniz konular olduğu takdirde iletişim bölümünde ya da hemen üstte gördüğünüz numarayla bizimle irtibata geçebilirsiniz. Güzel evler sizinle olsun..

ilginiz İçin; Ev Boyama İçin Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

1 YORUM

CEVAP VER