Ev Boyama ve Daire Boyama Uygulamaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

870
evboyamadaireboyama

Günümüzde sağlığımıza,giydiklerimize nasıl özen gösteriyorsak yaşam alanlarımız olan evlerimize de aynı özeni göstermek isteriz. İnsanlar işlerinde gün içinde stresli bir gün geçirebilirler ve akşam yorgun halde geldikleri evleri onların bu yorgunluğu atabileceği bir kaçış yolu olabilir. Ev boyama ve daire boyama uygulamaları evin güzelleşmesi için son derece gerekli uygulamalardır. Bu uygulamalar içerisinde kendini iyi hissetmek isteyen herkes boya badana işlerini yaptırmak ister. Boya badana sırasında bu iki uygulama özel yer tutmaktadır. İki uygulama için de son derece gerekli iyi uygulama olduğundan bahsedebiliriz. Evlerimizin harika hale gelmesi için bu çalışmalar zorunludur. Ev boyama ustaları bu sebeple çalışmalarını büyüterek devam ettirmektedirler.

Herkes yaşadığı yerin temizliğine ve güzelliğine önem verir. Yaşadığımız yeri güzelleştirmek hayatımızı da pozitif yönde etkiler. Bu yüzden kimse kirli duvarlarla oturmak istemez. Bir odanın görünen en büyük alanları duvarları olduğu için dikkati direkt çekiyor ve temiz olmayan duvarlar evleri eski ve pis gösteriyor.

Bir evin iyi bir şekilde görünmesi herkesi motive eden bir gerçektir. Evini istediği gibi boyatmış ve dekore ettirmiş bir kişi hiç şüphesiz bunun olumlu yanlarını görecektir. İlk izlenim çok önemlidir.Bir daireyi içine alınabilecek türlü türlü mobilyalarla güzelleştirmek mümkündür.Ama ondan önce göze çarpacak olan şey boyasıdır. Boya badana işlemleri de aynı bu şekilde iyi görünen evler için çalışmalarını yürütebilen kimseler tarafından icra edilmektedir. Evi güzelleştiren dekorasyonu ve dekore edilmesidir. İyi bir biçimde dekore edilen evler her daim güzellikler içerisindedir. Güzel olan evler ise insanları mutlu eder. Mutlu olmak bir toplumu da iyileştirir. Bu durumlardan dolayıdır ki ev boyama ve daire boyama uygulamaları tüm toplumu güzelleştiren çalışmalar arasında yerini almaktadır.

Daire Boyama

Daire boyama işlemleri apayrı bir profesyonellik ister. O yüzden hafife almamalı ince eleyip sık dokumak gerekir. Bu uygulamalar için iyi bir zemin yakalamak son derece önemlidir. Duvarların iyi olması, evin dekore edilmeye uygun olması önemli şartlardan biridir. Bu şartlar içerisinde daire boyama işlemleri doğru şekilde tamamlanabilir. Ustaların işini bilmesi ve yaptığı işi ciddiye alması önemli etmenler arasındadır.

Boya badana fiyatları merak edilen konular arasındadır. Ev boyama fiyatı bulabilmek için sağlam araştırmalar yapmak gerekir. İşinin ehli ev boyama ustaları ile irtibata geçmenin yanında isteklerimizi de doğru ve anlaşılır biçimde ustaya yansıtabilmeliyiz. Bu sebeple işimizi planlamalı, ne tür bir çalışma yapacağımızı tam olarak belirlemeliyiz. Sağlıklı bir iletişim kurmak istediğimiz sonuçları almanın yollarından biridir.

İç Cephe Boyası

Kimileri için dış görünüş değil de iç güzellik önemlidir ya hani, işte bu kısım onlar için çünkü gerçekten dışarıdan ne kadar güzel olursa olsun içi yıkık dökük bir evde kim yaşamak ister ki? Bu örnekten hareketle iç cephe boyası hakkında bilmeniz ve dikkat etmeniz gerekenleri anlatıyoruz. İlk olarak tabii ki duvarlarınızın durumu çok önemli. Duvardaki rutubet, çatlak, kabarma gibi sorunlar uygun yöntemlerle çözüldükten sonra boya işlemine geçilmelidir. Eğer bu sorunlar çözülmeden işlemlere başlanılırsa en başa dönmeye sebep olacak ve hem maliyet hem de zaman yönünden olumsuz getirisi olacaktır. Duvarınızdaki kusurları giderdikten sonra geldik boyanın seçimine. Piyasada birçok marka ve çeşitte boya mevcut ama bizim önerimiz bilinilirlilik, kalite ve müşteri garantisinden şaşmamanız. Çünkü bu tarz boyalar daha maliyetli olsa da dayanıklılık süreleri de daha uzun olduğu için aslında denklem değişmiyor. Hangi odayı boyatacağınızın da seçtiğiniz boyada bir hayli önemi var. Küçük çocuklarınız varsa her ihtimale karşı anti bakteriyel ve silinebilen bir boya tercih etmeniz hem çocuklarınız hem sizin için daha doğru bir seçim olacaktır.

Badana yapılacak oda küçükse ve az ışık alıyorsa daha açık renkler kullanmanız odanızı olduğundan büyük ferah ve aydınlık gösterecektir. Katalogdan seçtiğiniz bir renk odanızı boyattığınızda içine sinmeyebileceğinden tavsiyemiz, odanızı boyatmak istediğiniz rengi seçip boyanmış halini gösteren siteleri denemeniz ve yine de boyayı aldıktan sonra 1 metre karelik bir alanda deneyerek görünüşüne bakmanızdan yana. İşini biran önce bitirmeye odaklanmamış sizin isteklerinize önem veren, iletişimi kuvvetli, titiz ve deneyimli bir ustayla çalışmakta her açıdan sizi mutlu edecektir.

Dış Cephe Boyası

Okuyacağımız kitabın kapağı nasıl önemliyse, yaşadığımız yerin giysisi olan dış cephesi de en az o kadar önemlidir. Ne demişler aslan yattığı yerden belli olur. Bizler de yaşadığımız yerden belli oluyoruz. Bir mahalleye girdiğimizde evlerin duvarları çok eski, kirli, dökülmüş, üzerine yazılar yazılmışsa ya da sadece sıva yapılmış boyanmamışsa oraya bakışımız farklı, apartmanların dışı boyalı, boya renkleri uyumlu, bahçeler düzenliyse oraya bakışımız hakkındaki düşüncelerimiz daha farklı olacaktır.

Bu açıdan kıyafetimize gösterdiğimiz özeni yaşadığımız yere de göstermeliyiz ve duvarın durumuna bağlı olarak en az 5 yılda bir dış cephenizi boyatmanızı öneriyoruz. Gelelim dış cephe boyanırken dikkat edilmesi gereken noktalara.

Dış Cephede Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Boya badana masraflı bir iş olduğu için doğru düzgün bir şekilde yapılmalı ve tek seferde en iyi sonucu almalıyız. Bunun için tabii ki usta seçimimiz çok önemli. Ayrıca dış cephe boya uygulamalarında en önemli nokta havanın durumu çünkü boyanın tutması için kuruyana kadar su, rüzgâr ve yoğun güneş ışığından korunmalı.

Boya için Havanın Durumu

Dış cephe boyatmak istiyorsanız bizim size önerimiz bahar ayları olacaktır çünkü bu aylarda çok fazla rüzgâr, güneş ve yağmur olmuyor. Dış cephe boyasından en iyi sonuç almak için önerilen sıcaklık dereceleri 5-30 C arası, rüzgâr olmamalı ve boyadan önce ve sonraki 12 saat yağmur yağmamalı. Bunlara en uygun mevsim bahar olduğu için yazdan önce güzel bir temizlik te yapılmış olur. Duvarlardaki kabarmalardan kurtulmak için boya işleminden önce temizlenmesi gerekir.

Renklerin Uyumu

Sonuncu etmen ise, renklerin uyumu. Öncelikle bulunduğunuz çevredeki apartmanların ya da evlerin kullandıkları tonları az çok inceleyip aralarında çok sırıtmayacak renkler kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu karşıdan bakan birisinin göz zevkine daha çok hitap edecektir. Daha ferah sokaklar için örneğin apartmanda yaşıyorsanız sadece balkonları koyu, apartmanın geri kalan yerlerini açık bir renkle boyayabilirsiniz. Ayrıca dış cephe boyası olarak sizlere silikonlu boyaları öneriyoruz çünkü silikonlu boyaların suyu itme gücü var ve bu yüzden yağmur gibi doğal durumlardan binanızın dışı daha az etkilenecek ve uzun süre kullanılabilecektir.

Bir daireyi güzel yapan birçok şey vardır. Bunların arasında mobilyalar ve ev eşyaları gelebilir. Fakat bir dairenin ilk görünüşünü sağlayan boyasıdır. İlk bakışta bizde bir duygu barındıran şey, boya renkleridir. Daire boyama yaparken bu renklerin iyi tercih edilmesi, hayatımızı  ve ev sakinlerini bu denli etkileyen kararların acilen alınması gerekecektir.

Bu içeriğimizde size ev boyama ve daire boyama ile alakalı bilgiler vermeye çalıştık. Yazımızın pek çok bölümünde size faydalı olmaya çalıştık. Siz de konu ile alakalı merak ettiğiniz soruları bize yöneltebilir, soru ve görüşleriniz ile birlikte evinizi, dairenizi boyatmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Daire Boyama Fiyatları

CEVAP VER