Evin Bölümleri Boyama

1716
evinbolumleriboyama1

Evin bölümleri boyama, boya badana uygulamaları içinde önemli çalışmalardan biridir. Ev boyama yapmadan önce bölümler kesinlikle belirlenmeli. Bu tür çalışmaların sonucunda hayal edilen eve ulaşılması konusunda uygulamaya başlanmalıdır.

Evin güzelleşmesi hayat kaliteniz için oldukça önemlidir. Çocukların harika bir evde yaşaması, evin iyi bir şekilde dekore edilmesi ve o şekilde çalışılması büyük önem arz etmektedir. Evin bölümleri boyama da, bu kapsamda incelendiğinde hayatımızın önemli bir yerinde durmaktadır. Eğer iyi bir boya badana deneyimi istiyorsak, kesinlikle boyama işlemlerini tüm benliğimizde uygulamalıyız. İşlerimizi organize ederken hayallerimiz ile entegre biçimde düşünebilmeliyiz. Bu şekilde hayatımızı planlamalı, isteklerimizi tam manası ile yerine getirmeye gayret göstermeliyiz.

Evin Bölümleri Nelerdir?

Evin bölümleri, genel olarak şu şekildedir:

 • Mutfak
 • Banyo
 • Tuvalet
 • Oturma Odası
 • Salon
 • Çocuk Odası
 • Yatak Odası

1. Mutfak’ ta Hangi Renk Kullanılmalı?

Mutfaklar genel olarak bütün insanların ev sevdiği bölüm olmakla beraber bu kısma ayrı bir önem verilir. Bir bakıma insanların sanatını icra ettiği bir alan olarak kullanılmaktadır. Kullandığınız duvar boyası girdiğiniz ortamda çok önemlidir. Duvar boyası insanın psikolojisini oldukça etkilemektedir.

Mutfakta kullanacağımız renklerin canlı renkler olmasına dikkat edersek daha mutlu olduğumuz bir ortam yaratırız. Belki bu mutlulukla beraber daha güzel ve mutlu yemekler yaparak biz de sevdiklerimizi mutlu ederiz. Canlı renkler demişken birkaç örnekle açıklığa kavuşturalım. Mavi, turuncu, yeşil ve kırmızı renkler kullanmak mutfağımızda istediğiniz ambiyansı yaratabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için; Mutfak Dekorasyon Örnekleri ve Modelleri

3. Banyoda Hangi Renk Kullanılmalı?

Günün yorgunluğunun üstüne sıcak bir duşa kimse hayır demez. Bu yüzden banyomuzda sade renk tercih etmek daha doğru olacaktır. Eğer beyazın çok sade olduğunu düşünen renkli kişiliklesin griyle siyahı, kremle kahverengini kullanmanız sizin olduğunuz kişiliği yansıtacağından eminiz. Bizim size tavsiyemiz, ise göz yormayacak bir şekilde beyaz kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

4. Oturma Odasında Hangi Renk Kullanılmalı?

Günün çoğunu geçirdiğimiz yerin dekorasyon ve boyasından bahsederken biraz daha kapsamlı düşünmekte fayda var. Oturma odası hakkında bizim size tavsiyemiz, uyumdan çok kişiliğinizi yansıtan eşya ve boya seçmeniz olacaktır çünkü oturma odasında mutlu olmazsanız evinizde mutlu olamazsanız. Oturma odanız gün ışığı alan bir yer ise koyu renkler de kullanabilirsiniz. Siyahla beyazın uyumunu yakalamanız oturma grubunuzda harika bir tarz elde etmenizi sağlar.

Işık almayan bir odaya sahipseniz açık renkler kullanabilirsiniz. Mesela toz pembe ve vanilya rengi kullanabilirsiniz. Zıt renkler kullanmakta evinize ve oturma odanıza değişik bir hava katacaktır. Zıt renkleri de iki örnekle toplamak gerekirse, yeşil ve sarı, mavi ve siyah bu renkler ile güzel ambiyanslar oluşturabilirsiniz. Ama ne olursa olsun kişiliğinizi yansıtan renkler ve eşyalar kullanmaya dikkat edin. Daha mutlu olmak için küçük bir sırrımızı aklınızda bulundurun.

Daha ayrıntılı bilgi için; Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri sayfasından yararlanabilirsiniz.

5.Yatak Odasında Hangi Renk Kullanılmalı?

Yatak odasını dinlenme alanımız olarak kullandığımız herkes tarafından kabul edilmiştir. Yatak odasının hem şık hem de rahatlatıcı olmasına özen göstermeliyiz. Yatak odası daha çok koyu renklerle dizayn edilirse daha güzel sonuçlar sonuçlar doğuracaktır. Koyu renkler kullanmak hem şık bir görüntü sağlamanıza hem de uykuya daha rahat dalmanıza yardımcı olacaktır. Verdiğimiz tavsiyelerle güzel bir yatak odası yaratmanız dileğiyle.

İlginizi Çekebilir; Yatak Odası ile İlgili Fikirler ve Örnekleri Derlediğimiz 10 Öneri

6. Çocuk Odasında Hangi Renk Kullanılmalı?

Çocuk odası rengi seçerken tatlı renkler seçmeniz çocuğunuza daha iyi gelecektir ama burada çocuğunuzun seçimlerinin önemli olacağını unutmayın. Eğer çocuğunuz küçükse mavi, pembe ve turuncu renkler kullanmanız daha güzel sonuçlar doğuracaktır. Genç çocuk odası yaratmak istiyorsanız mavinin, kırmızının açık tonlarını seçebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun duvara asacağı resimler de duvarında daha güzel duracaktır. Ambiyansı düzenlemeniz daha kolay olacaktır ama yaşı kaç olursa olsun çocuk odasında beyaz renk kullanmaktan vazgeçmeyin . Boya rengi bizden, dekorasyonu sizden şimdiden kolay gelsin.

Bu bölümleri iyi bilmek, ev boyama çalışmaları için büyük önem arz etmektedir. Ev boyama fiyatları belirlerken bu bölümler dikkate alınır ve metrekare bazında incelemesi yapılır. Bu bölümlerin her biri farklı tarzda boya badana işlemine tabi tutulabilir. Örneğin oturma odası için sedef boya yapılırken, yatak odası için italyan boya tercihi kullanılabilir. Bu boya uygulamaları için iyi bir planlama yapabilmek ise şarttır. Bu planlama neticesinde fiyat belirlemesi ve boya markası belirlemesi de aynı doğrultuda yapılabilir.

Bu içeriğimizde size evin bölümleri boyama ile ilgili bildiklerimizi aktarmaya çalıştık. Umarım sizin için faydalı içerikler olmuştur. Siz de bu konuda merak ettiğiniz konuları bize danışabilir, soru ve görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir; Daire Boyama Fiyatları

5 YORUMLAR

 1. Alanında en iyi çalışan ve özverili olan firmalardan biri, çalışanlarının güler yüzlülüğünden tutunda kullanılan malzemelerin kalitesine kadar herşey mükemmel.. evimiz artık daha güzel
  Teşekkür ederiz 🙂

 2. Mücahit kardeşime katılıyorum gerçekten çok iyi firma hayretler içerisindeyim başarılarının devamınu diliyor benzer yazılar bekliyorum gerçekten harika.

CEVAP VER