İstanbul Boya Badana Sektörü Nasıl Olmalıdır ?

624
boyabadanasektoru

İstanbul gibi büyük bir şehirde insanlar doğru ve güvenilir boya badana ustası bulmakta oldukça zorlanıyor. İnsanlara kendini tanıtmak ve doğru boya badana sektörü olduğunu göstermek için daha önce yaptığın işlerden bahsetmek gerekir ki insanlar size yaşam alanlarını teslim etsinler.

boyabadanasektoru1

İnsanların boya badana ustasının bulamamasının zorluklarından biri de, Türkiye’ de insanların internete gereken önemi göstermemesinden kaynaklanıyor. Daha doğrusu nasıl doğru bilgiler bulabileceklerini bilmiyorlar. Bu yüzden de evini boyatmak isteyen çoğu insanın evi hüsran ile sonuçlanıyor.

Boya Badana Sektörünün Değişimi

İstanbul her sektörde olduğu gibi boya badana sektöründe de diğer illere göre daha hızlı gelişmektedir. İstanbul’da konut sayısı çok fazla olduğu için boya badana sektörünün de geniş olması gerekir. Her geçen gün artan konut sayısına bağlı olarak boya badana sektörü de buna bağlı olarak artıyor.

Ev Dekorasyonunun Boya Badana Sektörüne Etkisi

Ev dekorasyonuna artan yoğun ilgi de boya badana sektörünün gelişimine doğrudan etki ediyor. Ev dekorasyonuna artan ilgi IKEA gibi büyük markalar sayesinde her geçen gün artıyor ve insanlar da mobilya seçimleri ile duvar boyaları arasındaki uyuma dikkat etmeye başladı. Günümüz İstanbul’unun kafelerinde artan bir içeceğin 10 lira olması durumu, artan olumsuz trafik ya da daha bir çok hayat pahalılığından dolayı insanlar evlerinde daha çok vakit geçirmeye başladı. İnsanlar artık arkadaşlarıyla evlerde vakit geçirmeye, sinemaya gitmek yerine evden film izliyorlar. Bu yüzden evlerde geçirilen vakit arttığı için de evlere verilen önem de artmaya başlıyor. Dekorasyona önem gün geçtikçe de artıyor.

boyabadanasektoru2

Boya Badana Ustalarının Niteliği

Boya badana ustaları yaptığı işin ciddiyetine vararak kendine her gün yeni bir şeyler katmalıdır. Gerek iletişim kabiliyetleri gerek güvenirlikleri ile insanların gönlünü fethetmesi gerekir.

Güvenilir Olmak

İstanbul boya badana sektörünün gelişmesine bağlı olarak piyasada çok fazla güven sağlayamayan usta bulunmaktadır ama bu güvenirsizliliğin kaynağı da sokak direklerinden bulduğunuz usta ilanları olabilir. Öncelikle bunu sorgulamak gerekir.Güvenilir birini bulmak istiyorsanız internetten doğru kaynaklar bulmaya özen gösterin.

güvenilirboyabadanaustasi

İletişimin Önemi

“Usta” deyince aklımızda geleneksel bir figür oluşmaktadır ama günümüz boya badana sektörünün ustaları bu geleneksel boyutun dışında kalıyor. İletişim kabiliyetine önem veren bir hayli usta vardır. Müşterileri ile verimli ilişkiler kurabilmek için bunun iletişimin nasıl bir önem arz etttiğini biliyorlar.

Bazen kafamızdaki her şeyi olduğu gibi aktaramayabiliyoruz. Bu yüzden sizin de evinizde ne gibi değişimler yapmak istediğinizi tek tek açıklayıcı bir şekilde aktarmanız gerekir. Bunu sadece ustadan beklemeniz yanlış olur.

Aynı zamanda bu etkin iletişimde ustaların da empati yeteneği oldukça önemlidir. Sadece sizin ona verdiğiniz işi yapmaması gerekir. Ustaya göre evinize uymayacak bir rengi, ustanın uygulamaması gerekir ve sizin de ustanın seçimlerine önem vermeniz gerekir çünkü evinize uygulanan işlemden sonra kafanızda istediğiniz olmayınca hüsran ile sonuçlanabilir.

boyabadanasektoru3

İşine Önem Vermeli

Ustalar ilk başta yapacağı evi incelemeli ve analiz etmelidir. Ne tür boya kullanılmalı, kaç kişiyle beraber çalışılmalı ve en önemlisi kaç günde bitirilmeli.Yapacağı işi bir plan dahilinde yürütmelidir. Eğer bu şekilde bir yol izlemezse çok kalabalık bir şehir olduğu için aldığı diğer işlerle karıştırma ihtimali yüksektir. Bu da onun müşteri kaybetmesine neden olur. İstanbul boya badana ustası hızlı olmalıdır. Boyayacağı alanın işini fazla uzun tutmamalıdır. Müşteri ile anlaştığı tarihte bitirmeye dikkat etmelidir.

Evi belirleyen şey, duvarlarıdır. Daha sonra dekorasyon sıralamaya gelir. Dekorasyonunuz ne kadar iyi olursa olsun, duvarlarınız kötüyse bu bir işe yarayamayacaktır. İstanbul boya badana sektörünün ustalarına burada büyük görev düşüyor. Gereken empatiyi sağlayan ustalar, bu noktada kendilerini sizin yerinize koyması gerekir ki başarılı evler ortaya çıkabilsin. Sizin evinizi kendi evi gibi düşünmeli.

boyabadanaustasi1

Yaptığı işi temiz ve titiz bir şekilde bırakmalıdır. İnsanların baktığı en önemli şeyler titizlik ve güvenilirliktir. İstanbul gibi bir şehirde bu özellikleri bulmak biraz daha zordur. Eğer işine gereken önemi verip temiz ve güvenilir olursa insanlar tarafından daha çok tutulur.

Temiz Sonuçlar

Boya badana işlemi sonrasında deneyimlediğiniz üzere eviniz batar ama iyi ustalar ile çalıştığınız sürece bu durum da engellenir. Siz akıl etmeseniz bile boya ustaları sizi uyarması gerekir. Temiz ustalar her yere muşambalarını sererler. Yerlere ve eşyalara boya gelmemesine özen gösterirler. Boya badana işlemi sonrasında ise etrafta oluşan kaba temizliği yaparak gönülleri fethederler ve müşteri ile duygusal bağ kurulmuş olur.

İstanbul’da boya badana ustası olmak biraz daha zordur, sabır gerektiren ince bir iştir. İstanbul’ da böyle boya badana ustalarıyla karşılaşırsanız yaşam alanınız her zaman daha güzel ortamlara dönüşür.

CEVAP VER