İstanbul Ev Boyama Hakkında Bilmeniz Gerekenler

364
istanbulevboyama

Ülkemizde nüfusun en yoğun olduğu ilin İstanbul olmasının getirdiği fırsatlardan biri de boya badana yapılacak evin ve ya dairenin sayıca fazla olmasıdır. Bu nüfus yoğunluğuna bağlı olarak bu mesleği yapan boya ustalarının da sayısı bir hayli fazladır. İstanbul ev boyama anlamında sınırsız imkana sahip büyük şehirlerimizden biridir. 15 milyon insanın aktif olarak yaşadığı bu şehirde 4 milyon ev bulunmaktadır. Bu evlerin her birinin bakımı ve onarımı için yoğun çaba sarf edilmekte, tadilat ve boya badana işlemleri yoğun bir çaba ve titizlikle gerçekleştirilmektedir.

evboyamafiyatlari7

İstanbul, ev boyama büyük imkanlara sahip şehirlerin başında gelmektedir. Kalabalık bir şehir olduğu için yaşam alanları da çok geniştir. İnsanlar yaşam alanlarını da güzelleştirmek ve değişiklik katmak için ilk önce boya badanaya başvurmaktadır. Bu yüzden İstanbul’da ev boyama diğer sektörlere göre daha kapsamlı bir sektördür. Kalabalık ve yaşam alanı geniş bir şehir olduğu için İstanbul’da ev boyama ustalarının işi biraz daha zordur. Ev boyama hakkında bilmemiz gerekenler diğer şehirlere biraz daha farklıdır çünkü sektörde her çeşit ustayla karşılaşılmaktadır ve güven duygusu çok zor oluşmaktadır.

Güvenilir Boya Ustaları

Ev boyamada en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri işini iyi bilen ve güvenilir boya ustalarıyla çalışmaktır. İstanbul ev boyama sektöründe hızlı iş çıkarılması gerekmektedir. Yapılan iş en hızlı ve en güzel şekilde bitirilmelidir. Müşteri memnuniyetine önem verilmekte ve onlara göre hareket edilmelidir.

Etrafımızı Rahatsız Etmemeliyiz

Ev boyamada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus evde ve ya boya yapılan alanda sessiz çalışmak ve etrafımızda oturan insanları rahatsız etmemektir. İstanbul kalabalık bir şehir bu yüzden de evler birbirine çok yakın insanlar sesten çok çabuk etkilenebiliyor. Evimizi boyatırken de ustaların buna hassasiyet göstermesini beklemeliyiz.

evboyamafiyatlari5

Uygun Fiyat Politikası

İstanbul ev boyama alanında da iyi ve güzel çalışmalar devam etmektedir. İşini bilen iyi ustalar çalışmalarını büyüterek devam ettirirken, ev boyama fiyatları da müşteriye göre optimize edilmektedir. Bu bağlamda çalışmalar her zaman müşterinin mutluluğu için sürdürülmektedir. Boya badana fiyatları ayarlanırken her zaman müşteriyi de memnun edecek fiyatlar hazırlanmaya büyük gayret gösterilmektedir. İster 3+1 ister 2+1 olsun tüm ihtiyaçlar tam manası ile belirlendikten sonra uygun fiyat politikası işlenmektedir.

İstanbul ev boyama sektörü diğer sektörlere göre daha ilgi çekici ve önemli bir sektördür. Boya badana alanında çalışan boyacı ustaları burada hizmet vermektedir. Bu kapsamda da yaşamlarını bu sektör içerisinden sağlamaktadır. İnsanların evlerini güzelleştirirken, kendi evlerini de ekonomik olarak güzelleştirme gayreti içerisindedirler. Her fırça darbeleri ile toplumu güzelleştirir, evleri harika hale getirmeye çalışırlar. Harika evlerin içerisinden çıkan harika insanlar da bizi değiştirecek olan insanlar arasındadır. Bu sebeple yapılan iş son derece önemli ve kritik bir iştir.

evboyamafiyatlari3

İnsanlar evlerini boyatmaya kalktığında hem güzel olmasını hem de ekonomik olarak bütçelerine yakın olmasını isterler. Ev boyama sektöründe fiyatların acımasız olduğunu düşünürler fakat fiyat listesi diğer şehirlere göre pek fazla değişim göstermemektedir. Fiyat listeleri evin büyüklüğüne ve yapılacak olan tadilata göre belirlenir. İstanbul’da ev boyama hakkında bilmemiz gereken en önemli şey aslında iyi ve güvenilir boya badana ustası bulmaktır. Evinizi deneyimli ustalara emanet ettiğinizde çok güzel sonuçlar alacağınızdan eminiz.

Ev Boyama Ustaları Hakkında

Ev boyama ustaları çalışması zevkli olan ustalardır. Görsel bir iş yaptıklarından dolayı insanların algısını da direkt olarak etkileyebilirler. İşini iyi yapan usta hemen kendini belli eder. Hem kendine güveni hem de konuşması dolayısı ile işin hakkını veren ustalar 100 metreden tanınabilir. Duvarları iyi olan, duvarların renklerini doğru şekilde oluşturabilen ustalar her daim el üstünde tutulurlar. Bunun karşılıklı fayda getirisi olan bir iş olduğunu unutmamak gerekir. Çünkü iki taraf için de memnuniyet demek bir sonraki ev boyatma işlemi için olumlu görüşler demektir. Ev sahipleri sözünün eri olan bu boyacı ustaları ile çalışmak isterler. Bu ustalar evleri güzelleştiren ve hayallerdeki yerlere dönüştüren emekçilerdir.

evboyamafiyatlari1

İstanbul ev boyama ustalarında aranan en büyük özellik tecrübeli ve müşterinin isteklerine değer veren ustalar olmalarıdır. Kendi kafasındaki fikirleri de müşteriye aktararak güzel sonuçlar elde etmek için uğraşmalıdır. Hızlı ve temiz iş yapmaya özen göstermelidir. İstanbul ev boyama ustaları hızlı iş yaparlarsa hem kendilerine hem de ev sahibine olumlu katkıları olur. Hızlı iş yaptığı sürece kendi de daha fazla iş alır. Boya ustaları evi iyi gözlemlemeli ve eve uygun rengi kendi kafasında canlandırmalıdır. Ev boyamada kullanılacak boyanın sağlıklı ve iyi boya olmasına özen göstermeli, kısaca boyalar hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Evde yapılacak olan tadilat varsa ilk önce halletmeli ve ona göre fiyat belirlemelidir. Bir boya badana ustası işini severek yaptığı sürece evinizde istediğiniz sonuca ulaşırsınız. İstanbul ev boyama ustalarında bu özelliklere dikkat ettiğimiz sürece İstanbul ev boyama sektörü daha zevkli ve daha güzel işler çıkarmaya devam edecektir.

Bu içeriğimizde size İstanbul ev boyama hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Umarım sizin için faydalı içerikler oluşturabilmişizdir. Siz de konu ile alakalı olarak merak ettiğiniz soruları bize yöneltebilir, ustalarımız ile harika evleri boya badana yapmaya başlayabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER