Mutfak Dekorasyon Örnekleri ve Modelleri

1073
mutfakdekorasyonu4

Mutfaklar artık hızlıca yemek pişirilip, yemek yenilen bir yer olmaktan çıkıp bireylerin günlük yaşamlarını keyiflice geçirmek için tercih ettiği bir mekan özelliğine bürünüyor. Bu içeriğimizde belki eviniz için daha önce düşündüğünüz belki de aklınızda olmayan mutfak dekorasyonu fikirleri ve enteresan mutfak modelleri hakkındaki bilgilerimizi sizinle paylaşacağız.

evboyamabanner

Modern Mutfak

Modern Mutfak alışık olduğumuz klasik mutfaklara pek benzemiyor hatta aralarında belirgin farklılıklar var diyebilir. Örneğin çizgilerinin daha keskin, tezgah ve lavabonun köşelerinin daha pürüzsüz geçişlere sahip olması ve akıllı mutfak aletlerini barındırmasıyla gerçek modern bir sanat eserini andırıyor diyebiliriz.

modernmutfaktarzi

İsveç Tarzı Mutfak

Bir mutfak o evin kalbidir diye bir söz vardır ve bu söz tamda İsveç evleri için söylenmiş olsa gerek. Mutfak aile ve arkadaşlarla aynı masanın etrafında, yüz yüze sohbet edip konuşmamız için bize fırsat sunan bir mekan ve her evin de olmazsa olmazı. Kışların ve gecelerin uzun olması İsveçlileri evde vakit geçirmeye yönlediriyor ve onlarda evlerini ve mutfaklarını olabildiğince sade, pratik ve huzurlu şekilde dizayn ederek kendilerine has tarzlarıyla bizleri etkilemeyi başarıyorlar.

isvecmutfaktarzi

Beyaz Mutfak

Ülkemizde de son zamanlarda rağbet gören beyaz renkli mutfaklar küçüklü büyüklü mutfaklara hoş ve zarif bir hava katmayı vaadediyor. Küçük mutfaklarda kullanıldığında aydınlık bir ortam yaratırken büyük mutfaklara zarafet ve ferahlık katıyor.

beyazmutfak1

Amerikan Mutfak

Açık mutfak olarak da adlandırdığımız bu mutfak tipi yemek kültürünün çok gelişmediği Amerika’da geniş salondan daha fazla yararlanılmak için icat edilmiştir. Salon ile mutfağın beraber olması sosyalleşmeyi arttırabilir. Mutfağınızda iyi bir aspiratör yoksa çok baharatlı yemekler pişirdiğinizde yemek kokularının salona geçmesi içten değil. Eğer salonunda huzur arayanlardansanız mutfak robotları ve diğer elektronik mutfak aletlerinin çıkardıkları sesler sizleri rahatsız edebilir.

amerikantarzimutfak

Retro Tarzı Mutfak

Retro kelime anlamıyla geçmişe bakan demek ve geçmişte moda olmuş stilleri bugün taklit ederek oluşturulan Retro tarzı dekorasyon ile mutfağınıza 70’ler 80’ler havası katmanız mümkün. Bu  tarz ile mutfağınız hem eski günlerdeki sıcacık aile havasını son teknoloji mutfak aletleriyle kombinlemek harika bir fikir olabilir.

retromutfaktarzi

Tek Duvarlı Mutfak

Günümüz evlerinin metrekaresinin eskiye nazaran daha az olması nedeniyle tek duvarlı mutfak seçimi tercih edilen bir opsiyondur. Bulaşık makinesi, lavabo, fırın ve buzdolabının sadece bir tarafta toplanması size mutfağınızda alan kazandırabilir. Mutfakta çalışırken herşeyin elinizin altında olması size pratiklik sağladığı gibi zaman da kazandıracaktır.

Tekduvarlımutfak

Dilerseniz 2018 Yılına Özel Ev Boyama Trendleri adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER