Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri ve Fikirleri

669
oturma odası dekorasyon örnekleri

Mavinin 50 tonu

Oturma odası genelde insanların toplandığı evinizdeki en önemli yerlerdendir. Bu yüzden insanları sıkmamak için gökyüzünün rengini kullanabilirsiniz bu sizi kış aylarında canlı ve enerjik tutacaktır. Odanıza farklı bir soluk katmak için mavi rengini kullanabilirsiniz beyaz ile birlikte harika bir uyum yakalayacaktır bununla birlikte duvarlarınız için mavi renge uygu beyaz tablolar harika olacaktır

mavinin 50 tonu

 Duvarınız Renginiz Olsun

Temiz ve sade kişiliğinizi yansıtmak için beyaz renkleri kullanabilirsiniz. Dışarından geldiğinizde huzur ve güven hissetmek için beyaz renk ihtiyacınızı karşılayacaktır. Duvarınıza ayrıca zevkinizi yansıtacak tablolar yerleştirebilirsiniz

 Duvarınız Renginiz Olsun

Benim Adım Kırmızı

Evinizi Sıcak ve daha samimi hale getirebilirsiniz. Karşılaştığınız zorluklara karşı kırmızı renk azim ve dinamizmin sembolüdür bu sayede istediğinizi elde edebilir gücünüzü son dakikaya kadar sürdürebilirsiniz. Kırmızıya tabi ki de en çok beyaz renk yakışır. Bayrağımız bu güzden kırmızı beyazdır yedi düvele direnmenin renkleridir.

Benim adım kırmızı

Asaletin Rengi

Siyah gücü ve dayanıklılığı simgeler ayrıca dikkatin dağılmasına engel olduğu için konsantrasyonu artırıcı etkiye sahiptir eğer çocuklarınızın aklı bir karış havada ise siyah sizin renginiz. Siyahı evinize karizma katmak için de kullanabilirsiniz. Ancak duvarlar tarzınızı yansıtmakta yeterli değil ise mobilyalarınızı duvar renklerine göre uydurabilirsiniz eğer duvarınızın bir tarafı siyah ise diğer yönüne de açık renk kullanabilir mobilyalarınızı da bu konsepte uygun olarak dekore edebilirsiniz

Asaletin Rengi

Canlı ve Enerjik

Sadeliği ve sohbeti seven insan iseniz turuncu sizin renginiz olabilir turuncu size kırmızı renk gibi enerji ve canlılık kazandırır ayrıca turuncunun mizah yeteneği kazandırdığını biliyor muydunuz? Her insan özel olduğu gibi insanların odaları da onların zevklerini ve diğer inşalardan farklı yönlerini gösterir buraya kadar kendi renginizi ve dekorlarımız size uymadıysa bakmaya devam edin daha bitmedi

canlı ve enerjik

İlham Verici

Kışın kasvetli havasından kurtulmak için kullanabileceğiniz renklerden bir diğeri de sarı rengidir. Neşeyi içinde barındırır ve insana pozitif duygular yükler bunula birlikte beyazın üstüne sarı renk desenlerde kullanılabilir. Eğer sanat dallarından biri ile uğraşıyorsanız sarı renk size ilham dahi verebilir ancak sarı rengi çalışma odanızda kullanmanızı önermiyoruz çünkü sarı renk kafa karışıklığına neden olabilmektedir. Mobilyalarınızı da zevkinize göre yerleştirebilirsiniz. Ancak görseldeki gibi odanızın genel konseptine uygun olmasına özen gösterin.

ilham verici

Kahveye Gel Kahve İçelim

Dayanıklılığın ve ciddiyetin rengi kahve rengidir eğer evinizde çalışan birisi iseniz kahve rengi kişiliğinizi arka planda yansıtacaktır. Bununla birlikte kahve sakinliği sever ancak yalnızlığa da gelemez. Kahve rengini dengelemek içinde krem rengi mobilyalar kullanıla bilir ve zevkinize uygun tablolarda duvarınıza yerleştirebilirsiniz

kahveye gel kahve içelim

Eskiler Unutulmaz

Eskiye özlem duyuyorsanız bu dekorasyon tam size göre Salonunuzun duvarları ve tavanı açık renk olabilir duvarları zevkinize göre süsleyebilir, dekore edebilirsiniz  ahşap döşemeler üstüne kırmızı halı mobilyalar ile güzel bir uyum yakalayacaktır. Avize seçimi ise size kalmış bunları yaparken salonun boyutlarını da hesaplamayı unutmayın eğer salonunuz dar ise daha az mobilya kullanabilirsiniz.

Eskiler Unutulmaz

Sıradışı Ben

Ben duvarımda sıradanlık istemiyorum diyorsanız. Bu konseptimiz tam sizin için olabilir. Duvarınızın bir yüzünü siyah renk diğer yüzünü de isteğinize göre açık bir renk olarak kullanabilirsiniz bununla birlikte siyah yüzeye bir ağar dalı yerleştirirseniz evinize yeni bir soluk katabilirsiniz ve doğru ışıklandırma ile ağaç dalı daha ön plana çıkacaktır. Mobilya seçimini ise siyah duvara siyah; açık renk duvara açık renk mobilyalar harika bir uyum elde edecektir.

Sıradışı Ben

Mat Olmayın

Duvarınızda gri renkleri kullanmak (mat renkler) istiyorsanız. Ama Kış mevsiminde olduğumuz için kullanmaktan kaçınıyorsanız size vereceğimiz tüyolarla bu korkunuzdan tamamen kurtulacaksınız.

Duvarınızı gri renge boyadıktan sonra mobilyalar beyaz renkte olabilir. Duvarlar çok yer kaplamamak şartı ile istediğiniz tablo resim kullanabilirsiniz.

Mat olmayın

Bununla birlikte perdelerinizde kullanacağınız kırmızı bir renk odanın boğuk ve kasvetli havasını alt üst edip odanıza tamamen yeni bir hava katacaktır. Unutmayın küçük detaylar büyük farklar yaratabilir.

 

Bu yazımızda sizlere oturma odası dekorasyon örnekleri ve fikirlerini paylaştık eğer diğer yazılarımızıda okumak istiyorsanız buradan göz atabilirsiniz.

CEVAP VER