Saten Boya Modelleri ve Kullanım Örnekleri

999

Birçok kişi sürekli olarak saten boya modelleri ve kullanım örnekleri hakkında bilgiler bulmak için arayış içine girmektedirler. Bu konuda birçok farklı seçenek olduğu için insanlar her zaman saten boyalara karşı yoğun bir ilgi göstermektedirler. Bilindiği gibi saten boyalar kullanıldıkları yerlerde çok hoş bir görünüm oluşturmakta ve bu sebeple birçok kişi bu boyaları iç mekânlarda kullanmaya özen göstermektedirler. Bu özel boyalar içeriklerinden dolayı iç mekânlarda kullanılmakta ve özellikle silinme veya temizlenme özellikleri olduğu için her zaman için en çok ilgi görmekte olan boya çeşidi olarak gösterilmektedir.

Özellikle iç mimarlar genellikle yaptıkları dekorlarda çoğu zaman bu boyaları kullanmakta ve müşterileri için mümkün olan en hoş görüntülerin ortaya çıkmasını sağlamaktadırlar. Saten boyalar iki çeşittir ve hangi durumda hangi boyanın kullanılacağı kesinlikle uzmanların yardımları ile seçilmelidir. Saten boyalar su bazlı ve sentetik saten boyalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Su bazlı boyalar isimlerinden de belli olacağı gibi kullanımdan önce su ile yumuşatılması gereken boyalardır. Ancak bu boyaları kullanacak olan kişiler öncelikle ne kadar boyaya ne kadar su katmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. Uzmanlar bu konuda yapılacak olan kaşırımlarda genellikle 20 kg boyaya 1 kg su şeklinde seçimler yapılmasını önermektedirler.

Saten Boyalar İle Mükemmel Sonuçlar

Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında öncelikle suyun ne çok ne de fazla olması gelmektedir. Eğer su çok fazla olursa boya özelliğini kaybedecek su az olursa da boya yoğun kıvamda olacağı için kullanılması zorlaşacaktır. Bu sebeple karışım sırasında bu değerlere çok büyük önem vermek gerekmektedir. Saten boyalar yüzeysel hataları gizlemek amacı ile yapılan alçı veya dolgu işlemlerinden sonra kullanılabilmektedirler. Aynı zamanda ışıkta parlayan yapısı ile çok hoş dekorların ortaya çıkmasını sağlayabildiği için birçok kişi yaşam alanlarında mutlaka saten boya kullanmaktadır.

Kolay temizlenebilmesi sebebi ile birçok kişi için en ideal seçim olarak gösterilmekte olan saten boyalar mutlaka en deneyimli kişiler tarafından hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Günümüzdeki en önemli boya üreticilerinin birçok farklı isim ile ürettikleri bu özel boyalar hakkında bilinmesi gereken en önemli özelliklerden biri de su geçirmezlik özelliği taşımalardır. Bu sayede oluşacak herhangi bir leke ıslak bir mendil ile kolayca temizlenebilmekte ve istenen sonuç kısa zaman içinde ortaya çıkabilmektedir.

evboyamabanner

Boya herhangi bir şekilde su geçirmeyeceği için kullanıcılar bu konuda kesinlikle herhangi bir şekilde sorun yaşamamaktadırlar. Her ne kadar fiyat bakımından diğer boya türlerinden daha pahalı olsa bile yine de beklentileri karşılaması ve daha kaliteli bir görünüm oluşturması sebebi ile bu alanda en çok ilgi gören boya türleri her zaman için saten boya türleri olmuştur.

İlginizi Çekebilir; Eviniz İçin Duvar Boyası Renkleri ve Kullanım Örnekleri

CEVAP VER