Üsküdar Ev Boyama

500
uskudarevboyama

İstanbul’un Gözdelerinden Üsküdar

Üsküdar Kız Kulesine sahilden 200 m uzaklıkta bulunup Kız Kulesini en yakından gören, karşısında oturup çay içilen İstanbul’un en meşhur semtlerinden birisidir. Kanuni Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah için Mimar Sinan’a yaptırdığı camii olan Mihrimah Sultan Camii, Osmanlı padişahlarının dinlenme ve yabancı devlet başkanlarının ağırlanacağı bir konukevi olarak düşünülüp inşa edilmiş şuanda da ziyarete açık olan Beylerbeyi sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, karşısında Galata ve Haliç’in uzandığı Şemsi Paşa Camii gibi görülmeye değer yerleri sınırları içinde bulunduran İstanbul’un tarihi çok eskilere dayanan güzide semtlerinden birisidir. Her gün birçok insan Üsküdar’da ki bu tarihi güzellikleri, samimi kafeleri, muhteşem manzarayı ve güzel sokaklarını görebilmek için Üsküdar’a geliyor. Bu anlamda da Üsküdar’daki binaların temiz ve bakımlı olması çok önemli.

uskudarevboyama1

Üsküdar büyük ve güçlü bir ilçedir. Bu ilçe içerisinde pek çok alanda özel yaşam alanı ve huzur dolu bir ortam vardır. Üsküdar ev boyama da bu huzur dolu ortam içerisinde ortaya çıkmıştır.

Üsküdar Ev Boyama Nasıldır ?

Üsküdarlı gençler ve Üsküdarlı insanlar, diğer ilçelere göre daha farklı düşünebilen ve daha farklı hareket edebilen insanlardır. Çalışmalarını ve organizasyonlarını bu ölçüde sürdürmek isterler. Üsküdar ev boyama faaliyetleri de bu kapsamda diğer ilçelere ve sektörlerin işleyiş tarzına göre farklılaşmaktadır. Evlerin güzel görünmesi, duvar boyama, boya badana faaliyetlerinin tam manası ile yapılabilmesi için Üsküdar ev boyama ustaları tarafından işin ciddiye alınarak sağlam bir boya deneyimi sunulması gerekmektedir.

uskudarevboyama2

Boya badana sektörü için çalışılması ve gayret edilmesi gereken bir sektör olduğunu söyleyebiliriz. İnsanların evlerini güzelleştirmek için ihtiyaç duyduğu bu hizmete, sektör genelinde gönül verenlerin de büyük bir aşk ile çalışması ve kendini adaması gerekmektedir. Uygulamaların genel yapısı dikkate alındığında, Üsküdar ev boyama bazında fiyatların da bu bağlamda uygun olduğu söylenebilir. Üsküdar halkı mutlu olsun ve mutlu bir şekilde evini güzelleştirsin diye ev boyama fiyatları da istenilen seviyede optimize edilmiştir. Malzeme dahil bir şekilde fiyatlar 800 TL gibi uygun miktarlardan başlayarak evin yapısına ve şekline göre farklılaşmaktadır.

Üsküdar Ev Boyama Fiyat Tablosu

Fiyat Teklif Tablosu Eşyasız Evler Eşyalı Ev Dekoratif Boya (Eşyasız Evler) Evin Uzaklığı
1+1 (50-80 m2) 700-1.000 TL 1.120-1.360 TL  1.900-2.250 TL  –
2+1 (80-110 m2) 1.000-1.350 TL 1.360-1.650 TL 2.150-2.550 TL  –
3+1 (110-140 m2) 1.300-1.650 TL 1.450-1.800 TL 2.450-2.860 TL  –

Yani evin eşyalı olup olmamasına ve metre kareye göre değişen durumlardan bahsediyoruz. İnsanların yaşamlarını çepeçevre saran bu duvarların yaşam kalitesini ne ölçüde etkilediği kanısında da olursak, ev boyama ihtiyaçlarının da büyük oranda giderilmesi gerektiği kanısına varabiliriz. İnsanların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmesi için boya ustaları tarafından istenilen sonucun alınması son derece önemli ve zaruri bir durumdur.

uskudarevboyama4

Üsküdar’lılar Kendi Kültürlerini Muhafaza Ediyor

Üsküdar ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bu konuya çok önem veriyor ve elinden geldiğince bu konu için çalışıyor,  geçtiğimiz aylarda Üsküdar’da kentsel dönüşüm başlatıldı. Aynı zamanda Üsküdar’da da gece kondu sayısı yok denecek kadar az. Sanayi ve ticaret merkezleri bulunmayan bir iskân alanıdır Üsküdar. Şu an 33 mahallesinde toplam altı yüz bine yakın insanın ikamet ettiği Üsküdar’a 1960lı yıllarda Karadeniz bölgesinden daha fazla olmak üzere, Doğu ve İç Anadolu bölgelerinden yoğun bir göç olmuş ve semtin nüfusu hızlı bir şekilde artmıştır. Hala da kendi kültürlerini muhafaza etmeye çalışarak kültürel açıdan zengin bir semt halkını oluşturuyorlar. Üsküdar’da genelde maddi olarak orta düzeyde ve eskiden beri olduğu gibi muhafazakâr aileler ikamet ettiği gibi birçok üniversiteye yakın olduğu ve kolay ulaşıldığı için de öğrencilerin ev tutarken tercih ettiği semtlerden biri.

uskudarevboyama5

Dışarıdan güzelliği dillere destan bu semtin evlerinin içine girdiğimizde kirli bakımsız duvarlarla karşılaşmak bir hayli hayal kırıklığına uğratacağından evlerin içine de ayrı bir özen gösteriyorlar ve bu yüzden evlerini boyatmak istediklerinde daha uygun yollu tercihler yapıyor Üsküdar halkı. Biz de onlara bir nebze olsun yardım etmek için ortalama standartlarda bir evin boya badana masrafının ne kadar olacağıyla ilgili bir yazı paylaşmak istedik sizlerle. Tabii ki evin büyüklüğü, yaşı, durumu gibi faktörler de boya badana işlerinde fiyatı belirleyen etmenler arasında. Ayrıca Üsküdar-Çekmeköy arasında hizmet verecek olan metro hattının açılmasıyla bu güzergahlardaki gayrimenkul piyasası acayip değişmiş durumda. Hattın yapımından beri İstanbul gibi trafiği illallah ettiren bir şehirde ulaşım daha da kolaylaşacağı için konutların değerleri gittikçe artıyor ve en yeni en bakımlı evler daha hızlı sıçrama yapıyor haliyle. Konumu ile zaten gözde olan evinizin içini de güzelleştirip yenilemek evinizin değerini oldukça artıracağı gibi sizin yaşam kalitenizi de önemli ölçüde artıracaktır. Üsküdar nem oranı yüksek bir ilçe olduğundan binanıza mutlaka yalıtım yaptırmanızı ve neme dayanıklı boyalar seçmenizi öneririz. Birçok insanın gittiğinde çıkmak istemediği, orada yaşamışların özlemle andığı ve hala yaşamakta olanların aşık olduğu bu  semtle ve boya badana piyasasıyla ilgili biraz bilgi verebildiysek ne mutlu bize.

evboyamabanner

Bu içeriğimizde size Üsküdar ev boyama ustaları tarafından oluşturulan ilçe hakkında bilgiler vermenin yanında boya badana sektörüne dair ev boyama fiyatları bilgisi de iletmeye çalıştık. Umarım sizler için faydalı olmuştur.

Eğer sizde ev boyama teknikleri hakkında merakınızı gidermek isterseniz bu yazımıza göz atabilirsiniz. Ev Boyama Teknikleri

3 YORUMLAR

    • Biz teşekkür ederiz. Çalıştığımız her alan, evini güzelleştirdiğimiz her bölge bizim için son derece eşsiz ve özgün nitelikler taşıyor.

CEVAP VER